Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

NTO Mobilya Sektörünü Almanya'ya Taşıdı

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2022 12:52
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 10:01
Kaynak: İHA
NTO Mobilya Sektörünü Almanya'ya Taşıdı

Nizip Ticaret Odası (NTO) üyelerinin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Aralarında Nizip ve Gaziantepli firmaların da bulunduğu 16 kişilik heyet Almanya ziyareti kapsamında temaslarda bulundu.
 
NTO organizasyonuyla mobilya sektörü temsilcileri Almanya'nın Köln şehrinde düzenlenen Orgatec Fuarı'nı, T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu'nu ve Avrupa Türk İşadamları ve Sanayicileri Derneği'ni (ATİAD) ziyaret etti.

Türünün en büyük fuarı olan uluslararası ORGATEC Fuarı'nı ziyaret eden NTO heyeti, mobilya sektöründe yenilikleri keşfetme fırsatı buldu.

50 milyar dolarlık ofis mobilyaları pazarını buluşturan Orgatec Fuarı'nda ikili görüşmelerde bulunan NTO heyeti stantları gezerek katılımcılardan bilgi aldı.

İlk günkü fuar ziyaretinin ardından ikinci gün T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaaslan ve T.C. Duesseldorf Ticaret Ataşesi İrem Ekmekçi Konuk'u ziyaret eden NTO heyeti Almanya'daki mobilya pazarı hakkında bilgiler aldı.

Almanya'nın dış ticaret hacmi hakkında detaylı bilgi veren Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaaslan, Almanya'da mobilya sektörü için önemli bir pazar olduğunu ifade etti.

Karşılıklı soruların cevaplanması ile son bulan ziyarette NTO Heyeti tarafından, T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaaslan'a ziyaret anısına plaket ve Nizip Zeytinyağı ve Nizip Sabunu'nun coğrafi işaret logoları takdim edildi.

Düsseldorf Başkonsolosluğu'nun ardından ATİAD'ı ziyaret eden NTO heyeti, ATİAD Yönetim Kurulu Üyesi A.Gani Eren ve ATİAD Genel Sekreteri Hakan Yıldırım tarafından karşılandı.

ATİAD'ın yetkilileri ile Orgatec Fuarı izlenimlerini paylaşan NTO heyeti, Almanya ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri görüştü.

Türk firmalarının Almanya pazarına önemli bir yeri olduğunu ifade eden ATİAD Yönetim Kurulu Üyesi A.Gani Eren Almanya ekonomisi hakkında heyete geniş kapsamlı bilgiler verdi.

Derneğin tarihçesi ve kuruluş amacı hakkında da bilgiler veren ATİAD Genel Sekreteri Hakan Yıldırım ise, Almanya ile ticaret yapacak olan veya yapan tüm firmalara destek olamaya hazır olduklarını belirterek NTO heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda NTO heyeti tarafından, ATİAD Yönetim Kurulu Üyesi A.Gani Eren ve ATİAD Genel Sekreteri Hakan Yıldırım'a Nizip Zeytinyağı ve Nizip Sabunu'nun coğrafi işaret logoları hediye edildi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.