Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NİN YEM DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Çiftçilere daha önce gübre, buğday, zeytin, fıstık ve arpa tohumu dağıtan Şahinbey Belediyesi bu desteğini sürdürerek, hayvan yetiştiricilerine de 7.000 ton büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi dağıtımını sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.01.2020 15:33
Haber Güncellenme Tarihi: 22.11.2023 17:29
Kaynak: İHA
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NİN YEM DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Şahinbey İlçesi’ndeki çiftçilere 6.000 ton gübre, 7.000 ton yem, 6.200 ton arpa ve buğday tohumu, 750.000 adet zeytin, 150.000 adet fıstık fidanı dağıtımı yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, desteğini sürdürerek, hayvan yetiştiricilerine 7.000 ton küçük ve büyükbaş hayvan yemi dağıtımına Sarıt Köyü’nde devam etti. Düzenlenen dağıtım törenine AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Gaziantep İl Müdürü Mehmet Karayılan, Tarım Krediler Kooperatifleri Bölge Müdürü Mustafa Aslan, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çiftçiler katıldı.

BELEDİYELERİMİZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR

AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, "Belediyelerimiz Türkiye’deki diğer belediyelere örnek teşkil edecek şekilde çiftçilerimizin yanında olması ve destek vermesi bizi de mutlu ediyor. Burada hem Büyükşehir hem de Şahinbey Belediyesi tarafından çiftçilere yem, gübre ve tohum desteklerinde bulunulması çok önemli. Ben, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na çiftçilere sağladıkları destekler için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ŞAHİNBEY TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İLÇESİ

Çiftçilere sağladığı destek için Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine bu hizmetleri için teşekkür ediyorum. Allah bu hizmetler için kendilerinden razı olsun. Şahinbey, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri ve buna rağmen Mehmet Tahmazoğlu ve ekibi gayretli bir çalışma yapıyor, biz buna şahidiz. Bu bir ekip işi. Allah kendilerinden razı olsun. Şahinbey mültecilerle birlikte Türkiye’nin en büyük ilçesi konumunda ve Şahinbey Belediye Başkanımızda Türkiye’nin en büyük ilçesinin başkanı ve ekibiyle birlikte gayretine ve çalışmalarına şahidiz. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin yarısında emin bir başkan olunca rahat ediyoruz ve diğer taraflara daha yoğun çalışma fırsatımız oluyor. Kendisine ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

ÇİFTÇİMİZE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere desteğin artarak devam edeceğini belirterek "Çiftçilerin desteklenmesi bizim için çok önemli. Son üç yılda çiftçiye 6.000 ton gübre, 7.000 ton yem, 6.200 ton arpa ve buğday tohumu, 750.000 adet zeytin ile 150.000 adet fıstık fidanı dağıtımı gerçekleştirdik. Yine üç yıldan bu yana her yıl 3.500 ton hayvan yemi dağıtımı yapıyorduk. Ancak bu yıl desteğimizi iki katına çıkardık. Yani her yıl 3.500 ton dağıtım yaparken bu yıl 7.000 ton hayvan yemi dağıtımı yapacağız. Çiftçimizin istediği en iyi yemi dağıtıyoruz." dedi.

HAYVAN DESTEĞİNDE BULUNACAĞIZ

Çiftçilere çeşitli destekler sunmaya devam edeceklerini belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Bu yıl ihtiyaç sahibi çiftçilerimize hayvan desteği de sağlayacağız. İsteyen ve durumu olmayan fakir çiftçilerimize 20 tane hallik veya 2 tane düve vereceğiz. Ayrıca 284 tane de büyükbaş hayvan dağıtımını da ihtiyaç sahibi çiftçilerimize dağıtacağız. Ayrıca çiftçilerimize hayvanlar için kullanılan ilaçların saklanması için ilaç dolabı dağıtımı gerçekleştireceğiz " ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİLERİMİZ NE İSTEDİ DE BELEDİYELERİMİZ YAPMADI?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Gaziantep İl Müdürü Mehmet Karayılan, belediyelerin çiftçilere önemli destekler sağladığını belirterek, “Belediyelerimiz çiftçilerimize çok önemli desteklerde bulunuyor. Çiftçimiz ne istedi de belediyelerimiz bunu gerçekleştirmedi. Bu soruyu sormak gerekiyor. İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyorum. Değerli şairimiz İstiklal Marşımıza korkma diyor ya, değerli çiftçilerimiz sizlerde korkmayın ve ne talepte bulunmak istiyorsanız rahatça söyleyebilirsiniz. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na buğday, arpa tohumu, hayvan yemi desteği, fidan desteği, buzağı seti desteği için teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Tarım Krediler Kooperatifleri Bölge Müdürü Mustafa Aslan, Gaziantep’te çiftçilere önemli destek verildiğini belirterek “Beş aydır Gaziantep’teyim ve her hafta bir çiftçi programına katılıyoruz. Bu anlamda Büyükşehir ve Şahinbey Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum” dedi.

8 KÖYDE DAĞITIMIMIZ SÜRÜYOR

Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, yem desteğinin hayvan yetiştiricileri için çok önemli olduğunu belirterek, “Üç yıldır Büyükşehir ve Şahinbey Belediyemiz çiftçimize önemli desteklerde bulunuyorlar. Çiftçilerim adına hepsine çok teşekkür ediyorum. Şahinbey İlçesi’nde 2200 ton tohum dağıttık ve 120.000 dekar alan ektirdik. Arkasından 2.000 ton gübre, şimdi ise 7.000 ton yem dağıtıyoruz. 8 köyde ise dağıtımlarımız sürüyor. Başkanlarımıza verdikleri desteklerden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Yem desteği alan bir çiftçi ise kendilerine sağlanan yem desteği için teşekkür ederken, verilen desteklerin devam etmesini beklediklerini söylediler.

Konuşmaların ardından duaların okunmasıyla program sona erdi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.