Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Şehitkamil Belediyesi ile Hacı Sani Konukoğlu MTAL arasında iş birliği protokolü imzalandı

Haber Giriş Tarihi: 11.01.2023 10:54
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 06:32
Kaynak: İHA
Şehitkamil Belediyesi ile Hacı Sani Konukoğlu MTAL arasında iş birliği protokolü imzalandı

Valilik Fuaye Salonunda düzenlenen Protokol, mesleki eğitimde öğrencilerin uygulama becerilerini arttırmak, sektörün nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamaya yönelik yetiştirilmelerini sağlamak, eğitim, üretim, istihdam döngüsünü güçlendirmek ve okulların üretim kapasitelerini artırarak döner sermayelerine katkı sağlamak amacı ile Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalandı.

Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen Protokole; Gaziantep Valisi Davut Gül, Şehitkamil Kaymakamı Abdul Kadir Duran, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Hacı Sani Konukoğlu MTAL Müdürü Mehmet Kar katıldı.

Protokolde konuşan Vali Davut Gül; “ Gaziantep sanayi kültürü olan ve üreten bir şehir. Üretim yaparken insan kaynağına ihtiyacımız var. Şehitkamil Belediyemizin projesi ile bu yıl meslek liselerini seçen her öğrenciye belediyemiz burs verdi. Böylece meslek liselerini tercih eden öğrencilerimiz ekonomik olarak desteklenmiş oldu. Şimdi de Belediye olarak yıl içerisinde ihtiyacı olan ürünleri öğrencilerimizin ürettikleri ürünlerden alacak. İnanıyorum ki hem öğrencilerimiz tecrübe kazanacak hem de okulun döner sermayesine katkı sunulmuş olacak. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” sözlerini kaydetti.

Şehitkamil Kaymakamı Abdul Kadir Duran ise yaptığı konuşmada; “Mesleki eğitimi geliştirmek adına olumlu bir proje. Temelde de ilimizin sanayi şehri olmasından dolayı mesleki eğitimi geliştirmemiz ve desteklememiz gerekiyor. Projenin hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; “Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Bölümü ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Belediye olarak yıl içerisinde kullanacağımız hediyelik ve promosyon ürünlerini bu yıl bu okuldan temin etmeyi kararlaştırdık. Amacımız öğrencilerimizin el becerilerinin arttırılmasının yanı sıra okulun döner sermayesine katkı sunmak. Ayrıca bu kaynağın şehrimizde kalmasını sağlamak. Bu konuda Sayın Valimizin önderliğinde başlatılan eğitim desteklerine biz de belediye olarak katkı sunuyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve protokol fotoğraf çekimi ile son buldu.  

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.