Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Şiddet hak arama yöntemi olamaz"

Gaziantep Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınayarak, "Saldırı ülkemizin birlik ve beraberliğine, demokrasimize yapılmıştır" denildi.

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2019 10:33
Haber Güncellenme Tarihi: 06.11.2023 04:50
Kaynak: İHA
"Şiddet hak arama yöntemi olamaz"

ŞİDDET OLAYLARI ARTIYOR

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, Gaziantep Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına yaptığı açıklamada, hayatın her alanında şiddetin arttığına dikkat çekti. Çeliktürk, "Şiddet ne yazık ki son yıllarda ivmeli bir artış göstermektedir. Toplumun her kesiminde ve her ortamda şiddete tanık oluyoruz. Trafikte şiddet, spor müsabakalarında şiddet, aile içinde (kadına, çocuğa) şiddet , sağlıkta şiddet, savunmasız hayvanlara şiddet, okulda şiddet, iş yerinde şiddet. Her yerde şiddet var. Ve yine ne yazık ki şiddet eğitim ve kültür, makam ve mevki de ayırt etmiyor. Eğitim seviyesi düşük toplumlarda olduğu gibi, eğitimli ve kültürlü insanlar da şiddetin bir parçası olabiliyor. TBMM' de milletvekilleri ve hatta bakanlar dahi birbirine şiddet uygulayabiliyor" dedi.

HAK ARAMANIN YOLU YARGIDAN GEÇER

Şiddetin bir hak arama yöntemi olmadığını vurgulayan Çeliktürk, hak aramanın tek yolunun yargı olduğunu belirterek,"İnsanlar fikirlerini şiddet ile diğer insanlara kabul ettirmeye çalışıyorlar. Haklı olduğunu düşündüğü konuda hakkını şiddet ile aramaya çalışıyor. Öfkesini, kinini karşısındakine şiddet uygulayarak yansıtmaya çalışıyor. Oysa çağdaş ve demokrat toplumlarda kişiler haklarını yargıya başvurarak aramalıdırlar" şeklinde açıklamada bulundu.

KARANLIK GÜÇLERİN DEMOKRASİYE SALDIRISI

Gaziantep Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadıklarını belirten Çeliktürk, şöyle devam etti: Şiddetin son örneğini ne yazık ki CHP genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu' na yapılan hain saldırı ile yaşadık. Sayın Kılıçdaroğlu teröristlerin haince katlettiği vatan evladı bir şehit askerimizin cenaze törenine katılmıştı. Genel başkana yapılan bu saldırı ülkenin birlik ve bütünlüğüne, dolayısı ile Türkiye Cumhuriyetine yapılmış bir saldırıdır. Karanlık güçlerin demokrasimize saldırısıdır., ülkemizin barış ve huzurunu bozmaya yönelik bir saldırıdır.

AZMETTİRENLER ADALETE HESAP VERMELİ

Saldırının kaynağı kim veya kimler olursa olsun, azmettirenler kim veya kimler olursa olsun, faillerin bir an önce tespit edilerek kanun önünde hesap vermeleri sağlanmalıdır. Bu vesileyle sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun dileklerimizi sunar, saldırıyı nefretle kınadığımızı bildiririz."

 

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.