Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TAHMAZOĞLU KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUYANLARI ÖDÜLLENDİRDİ

Şahinbey Belediyesi ”Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması düzenledi. Dereceye giren yarışmacılar Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu tarafından ödüllendirildi.

Haber Giriş Tarihi: 20.07.2020 16:29
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2023 13:15
Kaynak: İHA
TAHMAZOĞLU KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUYANLARI ÖDÜLLENDİRDİ

Şahinbey Belediyesi tarafından Kur’anı Kerim’i Güzel Okuma yarışması düzenledi. Düzenlenen yarışmaya katılan yarışmacılar en az üç dakikalık Kur’an tilaveti videolarını Şahinbey Belediyesi internet adresine gönderdi ve videolar Şahinbey İlçe Müftülüğü’nden görevli üç kişilik jüri heyeti tarafından incelendikten sonra seçilen 8 kişi sosyal medya üzerinden de oylanarak yarışmanın 1’ncisi, 2’ncisi ve 3’üncüsü belirlendi. Dereceye giren yarışmacılar Şahinbey Belediyesi tarafından ödüllendirildi.

KUR’AN İNSANA HUZUR VERİR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kur’an-ı Kerim’in hayatta rehber edinilmesi gerektiğini belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak çeşitli yarışmalar düzenliyoruz. Haziran ayı içerisinde düzenlemiş olduğumu Kur’an-ı Güzel Okuma Yarışması’nda Hasan Hüseyin kardeşimiz birinci, Eyüpcan Korkut ikinci, Yunus Emre Erdoğan kardeşimizde üçüncü oldu. Yarışmaya katılan tüm yarışmacıları kutluyorum. Kur’an-ı Kerim hayatımıza rehber edinmemiz gereken ilahi bir kitap. Dolayısıyla hem manasını anlamak, hem de onu dinlemek insan hayatına huzur veriyor. Bu yarışmada ayrı bir heyecana vesile oldu. Bu yarışmaya katılan ve dereceye giren kardeşlerimi bir kez daha kutluyorum” dedi.

GURUR VERİCİ BİR YARIŞMASI

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında birinci olan Hasan Hüseyin Eker “Yarışmaya katılmaktan büyük bir şeref duydum. Bu yarışmaya babamın vesilesi ile katıldım. Başkanımıza böyle bir yarışma düzenlediği için teşekkür ediyorum” dedi.

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında ikinci olan Eyüpcan Kokut “Çok güzel ve önemli bir yarışma. Bu yarışmada ailemizi ve hocalarımızı onurlandırdık. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na böyle bir yarışma düzenlediği için teşekkür ederim” dedi.

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında üçüncü olan Yunus Emre Erdoğan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında üçüncü oldum. Böyle bir yarışmaya katıldığım için gururlu ve mutluyum. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine böyle bir yarışma düzenlediği için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.