Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türk ve Japon deprem uzmanları, Gaziantep’te deprem sonrası süreci değerlendirdi

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerini öncelikli gündem maddesi yapmaya devam ediyor. Deprem sonrası düzenlediği etkinlik, açıklama ve önerilerle sürece yön veren İMO Gaziantep Şubesi bu kez de, Türk ve Japon deprem uzmanlarının katıldığı seminerde depremlerin iş sürekliliğine olan etkisini masaya yatırdı. 

Haber Giriş Tarihi: 06.03.2024 14:24
Haber Güncellenme Tarihi: 06.03.2024 14:24
Kaynak: Haber Merkezi
guncelgazete.com
Türk ve Japon deprem uzmanları, Gaziantep’te deprem sonrası süreci değerlendirdi

"6 Şubat 2023 Depremleri Sonrası Oluşan Sorunların İş Sürekliliği Açısından İrdelenmesi" konulu eğitim semineri İMO Gaziantep Şube Hizmet Binası Korkut Küçükcan Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Seminere Gebze Teknik Üniversitesi ve Japonya’dan deprem uzmanları konuşmacı olarak katıldı. Japonya Hyogo Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mayumi Sakamato, “Kahramanmaraş Depremlerinde Organize Sanayi Bölgelerinin İş Sürekliliği” konusunu anlatırken, Japonya Ulusal Yer Bilimi ve Afet Direnci Araştırma Enstitüsü'nden Dr. Yohei Chiba, “Japonya’da İş Sürekliliği” hakkında bilgilendirmede bulundu. 

İnşaat mühendislerinin büyük ilgi gösterdiği seminerde, Gebze Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Selçuk Toprak, “Şubat Depremleri Sonrası Geoteknik Altyapı ve Afetlere Dirençlik Konularına Genel Bakış”, Prof. Dr. Bülent Akbaş, “Kahramanmaraş Depremleri Sonrasında Endüstriyel Yapılarda Hızlı Ekonomik Güçlendirme Yöntemlerinin Değiştirilmesi”, Dr. Öğretim Üyesi Ceren Özer Sözdinler, “Sanayi Tesislerinde İş Sürekliliği Planlarının İrdelenmesi; Kahramanmaraş Depremleri Sonrasında OSB’lerde İş Kayıplarına Bakış” ve Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Anıl Dindar ise “Betonarme Prekast Yapıların Deprem Performasının İrdelenmesi” konusunu anlattı. 

GÜÇYETMEZ: DEPREM ÖNCELİKLİ GÜNDEM MADDEMİZ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR

İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, deprem kuşağında bulunan bir ülke ve şehir olarak depreme dirençli kentler kurmaktan başka çaremiz olmadığını belirterek, "Depremi unutmayacağız ve unutturmayacağız. Depremle yaşamayı öğrenmek zorundayız. Depremlerin afetlere dönüşmemesi için gerekli tedbirleri almak zorundayız. İMO Gaziantep Şube Yönetimi olarak yeni dönemimizde de deprem öncelikli gündem maddemiz olmaya devam edecektir. Bilgi ve birikimimizi halkın faydasına sunarak Gaziantep'in depreme dirençli bir kent haline gelmesi için her türlü katkıyı koymaya devam edeceğiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.