Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

UYUŞTURULAN GELECEK

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, “Ne hazindir ki ülkemizde Türk gençliğine veba gibi bulaşan uyuşturucu illeti, adeta salgın gibi günden güne yayılmaktadır. Öyle ki gittikçe büyüyen bu yayılma, salgın hastalıklardan çok daha tehlikeli ve endişe verici boyutlara ulaşmış durumdadır” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2024 14:38
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 14:38
Kaynak: Haber Merkezi
guncelgazete.com
UYUŞTURULAN GELECEK

Meriç, “Türkiye’de uyuşturucu madde bağımlılığı her geçen gün artıyor. Yapılan operasyonlar ve gelen şikayetlere baktığımızdaysa uyuşturucu maddelerin yaygınlığı özellikle Gaziantep’te oldukça endişe verici. Uyuşturucu Madde Bağımlılığı İzleme Merkezi’nin son raporlarına göre yatarak tedavi gören uyuşturucu madde bağımlı sayısında Gaziantep üst sıralarda yerini koruyor. Gençlerimizi bir bataklık gibi içine çeken bu illete acil müdahale edilmesi gerek” dedi.

AİLELER ÇARESİZ

Artık ayaküstü iş yapan torbacılar değil, dükkânlar, evler de bu iş için kullanılıyor diyen Meriç, “Bu çerçevede, Gaziantep’te madde bağımlılığının ortadan kaldırılmasının bir yöntemi de maddeye ulaşımın tamamen engellenmesi gerekmektedir.Öğrencilerimiz dahil uyuşturucu kullanıcı sayısında müthiş bir artış yaşanmaktadır. ‘Ateş-Buz’ denilen uyuşturucuyu almak için gençler fuhuşa ve hırsızlığa teşebbüs eder durumda.Önceki yıllarda sık sık gündem olan bonzainin yerini alan sentetik uyuşturucu metamfetamin Gaziantep’te herkesin şikayetçi olduğu bir madde” dedi.

AİLELERE DESTEK SAĞLANMALI

Meriç. “Bir tarafta bu bataklığa saplanmış olan evladını düşünen anne ve babalar, diğer tarafta madde bağımlısı olan çocukları tarafından öldürülme korkusuyla aynı evin içinde yaşamaya çalışan yine aynı anne ve babalar. Maddi ve manevi olarak bir yıkım yaşayan bu aileler ve bu çocuklar kendi kaderlerine terk edilemezler. Bu ailelere gerekli desteğin sağlanması elzem bir durum haline gelmiştir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi tehdit eden böylesi vahim bir sorunun önlenmesi ve gerekli tedbirlerin alınması noktasında yargı ve yürütme erki kadar, yasamaya da büyük görev ve sorumluluk düşmektedir”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.