6 Mart 2021 Cumartesi
"Esnaf batmış, insanlar işsiz"

"Esnaf batmış, insanlar işsiz"

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, AKP Hükümetinin israf politikalarını eleştirdi.

“Tamiratı milyonlarca liraya geçtiğimiz yıllarda yapılan Gaziantep Valilik binasının çirkin olduğu bahanesiyle yıkılarak, yerine daha şatafatlı yeni bir binanın yapılması bazıları için sorun olmuyor ama açlığın, yoksulluğun ve işsizliğin diz boyu olduğu ülkemizde bu çok büyük bir sorun” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, AKP Hükümetinin israf politikalarını eleştirdi. 

Açlık, yoksulluk ve işsizliğin yaşandığı ülkemizde insanlarımız bu kötü koşullar yüzünden bunalıma girerek maalesef intihar ediyor” diyen Yılmazkaya, “Daha dün kötü durumda olan bir ailenin yaşadığı metruk bir bina çöktü. Enkazın altında 4 kişi kaldı. Düşünün bina durup dururken çökebilecek bir durumda iken insanlar yaşamak için buralara mahkûmlar. Bir annenin öldüğü bu acı olayda 3 çocuk yaralı olarak kurtarıldı. Ülkenin ve Gaziantep’in hali bu durumdayken birileri çıkıp daha yeni sayılan birkaç yıl önce milyonlarca liraya tadilatı yapılan Valilik binasını, sırf beğenmediği için çirkin göründüğünü bahane ederek yıkmak istiyor. Yönetici ve idarecilerin bu ülkedeki insanlardan ne kadar kopuk olduğunu ne kadar vicdansız olduğunu varın siz hesaplayın. Zaten insanlarımız ne işsiz ne borçlu ne de fakir! Her şey güllük gülistanlık Ülkede. AKP Hükümeti vatandaşın her hangi bir sorunu yokmuş gibi davranıyorlar! Yazıklar olsun!” dedi.

Yılmazkaya, “Pandemi ve işsizlik ile birlikte vatandaşın sırtına eklenen yeni vergiler nedeniyle insanlar faturalarını bile ödeyemiyorken, millet bahçesinin ne anlamı var? Esnafın battığı, borçları yüzünden icralık olduğu bir dönemde sapa sağlam Valilik binasının yıkılmasının ne anlamı var?” diye sordu.

“Gaziantepli hemşerilerimiz bu israf projeyi onaylamıyor” diyen Yılmazkaya, “Gaziantep genelinde esnafın halinin perişan olduğu, insanların işsizlik yüzünden açlığa mahkûm olduğu böylesi bir dönemde millet bahçesi için yapılacak milyarlarca liralık israf, yeni sayılan ve mimarisi ödüllü olan Gaziantep Hükümet Konağı’nın, beğenilmediği gerekçe gösterilerek yıkılması, sizlerin hiç vicdanını sızlatmıyor mu?” diyerek AKP’li yöneticilere seslendi.

“Millet bahçesinin yapılacağı yerlerdeki binaları yıkmayı planlayan Ak Parti İktidarı bu yıktıkları yerlerdeki valilik binası ve içindeki müdürlüklere yeniden yer yapmak için milyonlarca lira para harcayacak.

Daha 25 yıl önce yaptırılan betonarme binanın yıkılmasının altında neler var? Daha yeni sayılan bu kamu binası neden yıkılmak isteniyor? Üstelik yakın zamanda milyonlarca lira harcamayla bina yenilendi.

Vatandaşın sırtına eklenen yeni vergiler nedeniyle insanlarımız faturalarını bile ödeyemiyorken, esnaf evine ekmek götüremiyorken millet bahçesinin ne anlamı var? Sadece 2020 yılında Türkiye'de 1,5 milyon yeni yoksul oluştu.” diyen Yılmazkaya, “Sanki Gazianteplimin hiçbir derdi yok, tek derdi Valilik binasının güzelliği, çirkinliği! Binaların güzellik yarışında olduğunu da ilk defa duyuyoruz. Bu yanlıştan biran önce dönülmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

19.01.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz