7 Haziran 2023 Çarşamba
GAÜN’DE ULUSLARARASI KİTAP KAHVE AÇILIŞI

GAÜN’DE ULUSLARARASI KİTAP KAHVE AÇILIŞI

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Gaziantep Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile Yenidoğu Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından yapılan protokol kapsamında Uluslararası Kitap Kahve törenle açıldı.

GAÜN Hukuk Fakültesi’nde, Gaziantep Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi tarafından gerçekleştirilen halk oyunları gösterisi sonrasında başlayan törenin açılışında konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, açılışı yapılan Uluslararası Kitap Kahve ile Gaziantep Üniversitesi’nde uluslararası öğrenciler başta olmak üzere yeni bir buluşma ve kaynaşma adresinin oluştuğunu belirtti.

BURAYI DOYA DOYA YAŞAYIN

Prof. Dr. Gür konuşmasının devamında şunları söyledi: “Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin kültür evi ile GAÜN Çarşıda Pusula Kitabevi vardı. Şimdi üçüncüsünün açılışını gerçekleştirdik. Burada kitap, dinlence ve kahveyi buluşturan bir mekan oluştu. O yüzden biz bunu çok önemsiyoruz. Bu projeyi büyük bir şevkle destekledik. Karşıda Hukuk Fakültesi Kütüphanesi, bir tarafta İlahiyat Fakültemizin farklı bir bina modeli, diğer tarafta da Hukuk Fakültemizin değişik modellemesi ile Kitap Kahvemiz yeni bir renk katmış oldu. Sizden istediğim burayı doya doya yaşayın ve bu adresleri boş bırakmayın. Buralardan gece gündüz faydalanmanızda büyük yarar var. Üniversitemizde yeni, büyük bir kütüphane yapılacak fakat kütüphanemiz tamamlanıncaya kadar bu tür mekanları çalışma olarak da kullanabilirsiniz.”

REKTÖR PROF. DR. GÜR’DEN MÜJDE

Rektör Prof. Dr. Gür konuşmasının devamında; devasa, çok büyük bir kütüphanenin yapılacağını aynı zamanda yeni yapılan yurtların yan tarafında çok büyük spor tesisleri ve yaşam merkezinin yapılacağının müjdesini verdi.

BU ESERİ ÇOK KIYMETLİ BULUYORUM

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ise, köklerimizin derinlere ulaşan, çok uzaklara erişen bir millet olduğumuzu vurguladığı konuşmasında, “Bizim tek hedefimiz Kızıl Elma’ya ulaşmaktı. Bizim tek hedefimiz; gençlerin ülkemizi dışarıda kendi örfüyle, âdetiyle, diniyle, imanıyla temsil edebilmeleriydi ve dünyanın bizi bu şekilde tanımasıydı. Bu bağlamda Gaziantep Üniversitesi’ndeki bu eseri çok kıymetli buluyorum ama bu daha başlangıç. Rektör Prof. Dr. Ali Gür ile birlikte çok daha büyük projelerimiz var, çok daha güzel işler yapacağız. Açılışını yaptığımız Uluslararası Kitap Kahvesinin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Genel Başkanı Dr. M. Ali Bolat, “Uluslararası ve Türkiyeli öğrencilerimiz beraber dünyaya örnek olan bir birlikteliği, kardeşliği, beraber iş yapma ahlakını, tecrübeyi ortaya çıkarsınlar. Kitapla, birbirleriyle buluşsunlar. İslam dünyasının ve dünyanın geleceğine ortak çalışmalar sunsunlar. Bu kadar güzel bir mekanda Uluslararası ve Türkiyeli öğrenci kardeşlerimiz ilim irfan yolunda çok ileri adımlar atacaklardır” şeklinde konuştu.

Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu’nun da katıldığı açılışta GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve diğer protokol üyeleri Kitap Kahve’yi birlikte gezdi.

25.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz