3 Ağustos 2021 Salı
Gaziantep’e yapılan yatırımlar durduruldu mu?

Gaziantep’e yapılan yatırımlar durduruldu mu?

Ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yatırımların durdurulduğunu” belirten CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, ekonomik verilerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AKP İktidarı tarafından ülkede yaşanan ekonomik sorunların kamufle edilmekte olduğunu Gaziantep’e yapılan yatırımların her geçen gün giderek azaldığını ve hatta durma noktasına geldiğini belirtti. CHP’li Yılmazkaya, Gaziantep’e yapılan yatırımların neden durdurulduğunu Meclis Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesiyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu. Soru önergesinde;

1- 2018 yılı yatırım programında Gaziantep İli için ayrılan ödenek miktarı ne kadardır? Son 16 yılda Gaziantep’e yapılan yatırım miktarı yıllar itibariyle ne kadardır?

2- Bu 2018 yılı ödeneğiyle ile Gaziantep’te yapılması planlanan yatırımlar nelerdir? Hangi projeler için ne kadar kaynak ayrılmıştır? Projelerin tahmini bitirme süreleri nedir? Bugüne kadar yatırım programına konulup da bitirilmeyen proje sayısı kaçtır? Bitirilemeyen projelerin gerekçeleri nelerdir?

3- Ayrılan ödenek miktarı Gaziantep’teki yatırımlar için yeterli midir? Yeterli değilse ek ödenek kullanacak mıdır?

4- Ülkemizde yaşanan son ekonomik sıkıntılarla birlikte Gaziantep ve Türkiye genelinde yapımı durdurulan ya da askıya alınan projelerin listesi ve ekonomik maliyetleri ne dedir?”

6.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz