9 Nisan 2020 Perşembe
SANKO PARK’TA YÖRESEL ÜRÜN GÜNLERİ

SANKO PARK’TA YÖRESEL ÜRÜN GÜNLERİ

Gaziantep'in alışveriş merkezi Sanko Park, 20 ilden 25 firmanın ürünlerinin tüketiciye ulaştırıldığı yöresel ürün günlerinin 9’uncusuna ev sahipliği yapıyor.

Gaziantep'te ilk olarak 2017 yılında Sanko Park AVM'de düzenlenen yöresel ürün günleri tüketicilerin yoğun ilgisini görüyor.

22 Şubat’ta açılan yöresel ürün günlerinde 1 Mart Pazar gününe kadar Sanko Park ana etkinlik alanında her gün saat 10.00-22.00 saatleri arasında alışveriş yapılabilecek.

DOĞAL LEZZETLER HALKLA BULUŞTURULUYOR

Sanko Park Genel Müdürü Niyazi Büyükaksu, 9’uncusu düzenlenen yöresel ürün günlerine Gaziantep halkının yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen firmalar Sanko Park'ta ürünlerini Gazianteplilerle buluşturuyor" dedi.

Yöresel ürün günlerinin vatandaşların doğal ürünlerle buluşmasının yanında, kültürel açıdan da büyük önem taşıdığına dikkat çeken Büyükaksu, “Türkiye’nin birçok yöresinden gelen firmalar taze ve doğal ürünlerini her birisi birer gurme olan Gaziantep halkı ile buluşturuyor. Gazianteplilerin, ülkemizin doğal ve yöresel lezzetleri ile buluşması bizi mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Büyükaksu, yöresel ürün günlerine, Amasya, Artvin, Balıkesir, Çorum, Erzurum, Hatay, İzmit, Kahramanmaraş, Kayseri ve Trabzon başta olmak üzere, 20 ilden 25 firmanın katıldığını söyledi.

KAYSERİ’NİN SUCUĞU VE PASTIRMASI YOĞUN TALEP GÖRÜYOR

Yöresel ürün günlerine Kayseri'den katılarak ünlü Kayseri pastırmasını Sanko Park'ta satma ve tanıtma imkânı bulduklarını kaydeden Reyhan Sucuk ve Pastırma Yetkilisi Fikret Eroğlu, "Pastırma, sucuk ve çemen çeşitlerimizi Gazianteplilerle buluşturuyoruz. Ürünlerimize yoğun ilgi gösteriliyor. Hem ilgiden hem de Gaziantep'te bulunmaktan memnunum. Sanko Park yetkililerine teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

ERZURUM’UN DOĞAL BALI SANKO PARK’TA

Gaziantep halkına doğal ve yöresel ürünleri tattırmak için geldiklerini vurgulayan Pekhas Yöresel Ürünler Yetkilisi Ahmet Yalçın, ürettikleri organik balı Gazianteplilerle buluşturdukları için mutlu olduklarını bildirdi.

Yalçın, balın yanı sıra köme, pestil ve dut pekmezi gibi farklı organik ürünlerin satışını da yapıklarını ifade etti.

AMASYA’NIN DOĞAL MERMELATLARI

Gülzade Marmelatları Yetkilisi Funda Gül, Amasya Merzifon’da kendi üretimleri olan doğal kuşburnu, kızılcık, alıç, ekşi elma ve erik marmelatlarının satışını yaptıklarını kaydetti.

Gaziantep’e ilk kez geldiğini anlatan Gül, Türkiye’nin dört bir yanından gelen üreticilerin organik ürünlerini halka sunmalarını sağlayan Sanko Park’ın çok güzel ve anlamlı bir buluşma gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

DOĞAL YÖNTEMLERLE ÜRETİLEN SABUNLAR HATAY’DAN

Başta saç dökülmesi olmak üzere çeşitli çeşitli cilt sorunlarında kullanılan doğal sabunlar da yöresel ürün günlerinde yerini aldı.

Türkdönmez Yöresel Ürünler Sahibi Alper Türkdönmez, “Hatay’da doğal yöntemlerle ürettiğimiz her çeşit sabunu burada satıyoruz. Sabun alırken özellikle ihtiyaca göre alınması önemlidir. Gazianteplilerin ilgisinden ve böylesi önemli bir etkinlikte yer almaktan dolayı çok mutluyuz” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

YOĞURTLU ÇORUM LEBLEBİSİNE YOĞUN İLGİ VAR

Çorum’dan geldiğini ve meşhur Çorum leblebisini Gaziantepliler buluşturduğunu söyleyen Murat Güder, “Gaziantep’e ilk kez geliyorum. 30 yıldır bu işle ilgileniyoruz. Yoğurtlu, böğürtlenli, lokumlu olmak üzere farklı leblebi çeşitlerimizin satışını yapıyoruz. AVM’de bizleri ve doğal lezzetleri halkla buluşturan Sanko Park yetkililerine teşekkür ederiz” dedi.

23.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz