28 Mayıs 2020 Perşembe
Uğur Okullarında dersler devam ediyor

Uğur Okullarında dersler devam ediyor

Koronavirüs salgını nedeniyle ülke genelinde okullar kapatılırken, uzaktan eğitimle öğrenciler derslerine devam ediyor. Uğur Okulları Gaziantep kampusunda da canlı dersler İstiklal Marşı ile başlıyor ve öğrencilerin derslere aktif katılımı sağlanıyor.

Uğur Okulları, 23 Mart’ta başlayan uzaktan eğitim tüm kademelerde başlayan canlı dersler ile kesintisiz sürdürüyor. Her hafta dersler tıpkı okulda olduğu gibi İstiklal Marşı ile başlayıp hafta sonunda yine Marş ile bitiyor. Öğrenciler ve öğretmenler ders müfredatı haricinde okulda yapılan öğrenim sürecini destekleyici tüm çalışmaları da evlere taşıyor.

Uğur Okullarında uzaktan eğitim 2 yıldır kullanılan, veriye dayalı dijital eğitim yönetimi sistemi Metodbox ile geçen hafta başladı. Deneyimli akademik kadronun oluşturduğu anlatımlı ders videoları, deneme sınavları, düzey ölçme, Türkiye geneli sıralama, duyuru ve takip gibi birçok farklı alanda hem öğrenci, hem öğretmen hem de velilerin kullanımına sunulan Metodbox‘tan günlük ortalama 74 bin kullanıcı aktif olarak faydalanıyor.

30 Mart’ta başlayan canlı dersler anlatımları ise interaktif bir şekilde devam ediyor. Her pazartesi 09.55’te bağımsızlık ruhumuzu temsil eden eserimiz İstiklal Marşımızı coşkuyla okuyarak derslere başlanıyor, her cuma 16.25’te dersler yine Marş ile sonlanıyor.

Online eğitim süresince öğrenciler, işlenen ders müfredatının yanı sıra sabah sporundan okuma saatine, sanal tur önerilerinden deney çalışmalarına kadar uzanan geniş bir program ile öğrenimini sürdürüyor. Geçmişin deneyimlerini geleceğin eğitimi ile buluşturduklarını söyleyen Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu; “Teknolojik altyapımızla kesintisiz olarak eğitim hizmetimizi sunmaya devam ediyoruz. Öğrencilerimizin her süreçte yanlarındayız, müfredatımızı layıkıyla işlerken eğitim öğretimi destekleyen tüm çalışmalarımızı da aksatmadan devam ettiriyoruz” dedi.

Uğur Okulları Gaziantep Kampus Müdürü Kasım Ateş de, öğrencilere seslenirken, “Bu bir tatil değil, uzaktan eğitimdir. Zamanınızı en verimli şekilde değerlendirin. Derslerini aksatmayın, bol bol kitap okuyun ve lütfen evden çıkmayın” diye konuştu.

31.03.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz