19 Nisan 2021 Pazartesi
GEÇMİŞ OLSUN

GEÇMİŞ OLSUN

Süper Ligin ikinci yarısı ara verilmeden başladı. Başarılı geçirilen Sumudica'lı ligin ilk devresinden sonra Gaziantep FK için yeni hocası Pinto yönetiminde önemli bir maç... Sezonun ilk maçında deplasmanda yenildiği rakibi bu kez misafir... 17 maçtır kendi evinde yenilmeyen Gaziantep FK, Muhammed ve Kana gibi iki önemli oyuncusundan yoksun olarak Galatasaray karşısında...Yeni transferleri Raşit ve Bilal kulübede.... Maçın ilk yarısında ‘Var’ uyarısı ile iptal edilen Galatasaray golleri dışında  etkili olan takım Gaziantep FK... İkinci yarı maça Fatih hocanın müdahalesi damga vuruyor... Onyekuru hamlesi sonuç veriyor. Yardımcı hakemin ofsayt bayrağına rağmen 3 dakika ‘Var’ incelemesi ile 51’nci dakikada Onyekuru ile gelen gol maçın gidişatını değiştiriyor.. Demorilize olan Gaziantep FK, 78’nci dakikada yine Onyekuru'nun 2’nci golünü kalesinde görünce maç kopuyor. Uzatma dakikalarinda Maxim'in ayağından gelen penaltı golü skoru 2-1 getiriyor ama maç da Galatasaray'ın galibiyeti ile sona eriyor.Tabii bu mağlubiyet karamsarlık yaratmamalı.

Yeni hoca Pinto'nun saha kenari tutumu pozitif. Oyuncularını yeterince tanımadığı için hamleleri yetersiz kaldı. Defansın ve forvetin iki önemli ismi de cezalı olunca mevcutlarla sonuca gidemedi.

Muslera faktörünü de unutmamak gerekir. Gaziantep FK'nın 4 net gol pozisyonunu önleyen isimdi. Birkaç maç sonra yeni transferlerinde kaynaşması ve Pinto'nun eski oyuncular üzerinde otoritesini estirmesi ile Gaziantep FK ligin ilk yarısindaki performansını yakalayacaktır. Şimdilik geçmiş olsun...

30.01.2021 (Turan UYSAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

GECİKME

HAKEM ve VAR

PENALTI &VAR

ŞAHİN ve HOROZ

DİREK ve ŞANSSIZLIK

NİHAYET GALİBİYET

HASRET VE ALIŞKANLIK

ORTAYA

DİZAYN