6 Aralık 2023 Çarşamba
HALA ANLAMADINIZ DEĞİL Mİ?

Sosyolog Neslihan KARAYILAN

HALA ANLAMADINIZ DEĞİL Mİ?

Hala anlamadınız değil mi?..

İnsan egosu denetlenmesi en zor kavramlardan biridir. Siz onu denetleyemediğiniz sürece o sizi denetlemeye devam edecek. Ve bir gün dönüp geriye baktığınızda; çıktığınız her yolda, açtığınız her kavgada kısa vadeli kazanımlar elde etmiş olduğunuzu göreceksiniz. Çünkü hiçbir kavganın, hiçbir savaşın kazanımı yoktur. Ya kaybedersiniz ya da daha çok kaybedersiniz. Çünkü açtığınız her kavga, her savaş kendinizedir.

Önemli olan her koşulda ve her şartta iyi olabilmek. İyi kalabilmek. Yargılamadan, yadırgamadan beklentisiz sevebilmek. Haklı olmak yerine mutlu olmayı seçebilmek.

Hayat sonlu ve sınırlı bir kavram değil. Bırakın artık! kendinizle ve iç dünyanızla savaşmayı. Önce kendinizle sonra da tüm dünyayla barışın. Unutmayın ki yaşam kavga, öfke, hırs, kin gibi insanı negatifleştiren duygular için çok kısa. Ama mutlu olmak ve mutlu etmek adına yapılan ve yaşanan herşey için çok uzun.

''Zaman alaycı bir kavram.''

O halde; zamanın bizimle alay etmesine izin vermeden sevgiyle, iyilikle, güzellikle mutlu olmak adına çıktığımız yollarda buluşalım...

7.05.2018 (Sosyolog Neslihan KARAYILAN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

İNANDIĞIMIZ YOLLARDA BULUŞALIM!

HERKESİN YOLU HEP AÇIK OLSUN

ÖZDE Kİ BİZ

KAHRAMANLIĞI ZALİM OLMAK SANIYORUZ

PEKİ YA SEN NE ANLATACAKSIN KENDİNE?

ÖZENLE

FARZET Kİ BEN BİR KİRPİYİM!

BİR ŞEHİR EFSANESİ

SARILMANIN RESMİNİ ÇİZEBİLİR MİSİN?