Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GKV Özel Liseleri Ocak adlı oyunla sahnede

Ünlü yazar Turgut Özakman'ın kaleme aldığı Ocak adlı oyun GKV Özel Liseleri öğrencileri tarafından Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde sahnelendi.

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2017 10:47
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2023 05:16
Kaynak: İHA
GKV Özel Liseleri Ocak adlı oyunla sahnede

Yoksullukla mücadele eden bir ailenin gelişen olaylar karşısında takındıkları tavır ve bir birlerine sevgiyle sarılmalarının anlatıldığı oyun izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Atatürkçü Düşünce ve Tiyatro Kulübü tarafından sahnelenen Turgut Özakman'ın Ocak adlı oyunu ayakta alkışlandı. GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Celal Ersoy, Mütevelli Kurulu Üyesi Dr. İdris Ertaşkın, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Kasım Ateş ve Can Hoşcan'ın da katıldığı gala gecesinde yüksek performansla sahne hakimiyetini sağlayan öğrenciler ayakta alkışlandı. Oyun öncesi bir konuşma yapan GKV Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki sahne sanatlarının ve tiyatronun önemini belirterek GKV Özel Okullarının sanata verdiği önemi gözler önüne serdi.

Dört çocuk, anne, baba ve büyük anneden oluşan orta halli bir ailenin yoksulluğun ve yokluğun yol açtığı çatışmalara rağmen sevgiyle ayakta durmaya çalışmasının anlatıldığı Ocak adlı oyunda GKV Özel Liseleri öğrencilerinden Damla Tişkaya, Erdem Adıgüzel, Metehan Gökçek, Yiğit Meriç, Berkin Çupurbaş, Elif Gökalp, Deniz Ali Turan ve Beste Serin rol alırken oyunu sahneye GKV Özel Liseleri Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Şehnaz Özer ve Mahmut Münir Oğuz hazırladı. Oyunun sahne dekorları ise Hayal Bazoğlu, Şeyma Aslantaş, Emine Korkmaz, Ahmet Öz ve Kamil Altındiş tarafından hazırlandı. Mustafa Özbal ve Mehmet Keçe'nin teknik ekipte rol aldığı oyunun yardımcı görevlileri ise Kadir Taşçılar ve Döne Bağlam oldu. Öğrencilerin oyunu sahnelerken gösterdikleri yüksek performans ve sahne hakimiyeti izleyicileri adeta büyülerken oyunun sonunda izleyicilerle birlikte oyuncular çeşitli milli marşlar seslendirerek ülke ve bayrak sevgisini gözler önüne sermeyi ihmal etmedi. Oyunun sonunda GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcıları Kasım Ateş ve Can Hoşcan oyunda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere gecenin anısına birer çiçek vererek oyuncuları kutladılar.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.