Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İngiltere’den gelen Obezite hastası Gaziantep’te şifa buldu

İngiltere’nin Londra şehrinde yaşayan Samer Hasan isimli vatandaş, başvurduğu Gaziantep’teki Özel Hatem Hastanesi’nde uygulanan obezite cerrahisinin ardından kilolarına veda ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.09.2023 12:54
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 04:17
Kaynak: İHA
İngiltere’den gelen Obezite hastası Gaziantep’te şifa buldu

Obez hastası olan ve birçok hastane tarafından ameliyatı riskli olduğu için kabul edilmeyen hasta, Özel Hatem Hastanesi’nde başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.
İngiltere’nin Londra şehrinde yaşayan 56 yaşındaki Samer Hasan obezite ameliyatı için Özel Hatem Hastanesi’ne gelerek, Genel Cerrahi, Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emin Yılmaz’a başvurdu. Dr. Yılmaz tarafından yapılan tetkik ve muayenelerin sonucunda 121 kilo olan Samer Hasan için Laparoskopik Sleeve Gastrektomi (tüp mide) ameliyatı yapılmasına karar verildi ve başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

“Kontrollerinden sonra yurtdışına yolcu edeceğiz”
56 yaşındaki Samer Hasan’ın ameliyatını üstlenen Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi, Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emin Yılmaz, “Hastamız yurtdışında yaşıyor, yaklaşık 20 yıl kadar önce o zamanın popüler ameliyatlarından olan mide bant ameliyatları yapılmış. Hem açık hem de kapalı yöntem olarak 2 defa denenmiş, ciddi ve sıkıntılı bir hastaydı. Hastamızın kalp, tansiyon, diyabet ve komorbit hastalıkları vardı. Olabilecek bütün kronik hastalıklar hastamızda mevcuttu. Öncelikle hastamızın bütün tetiklerini yaptık. Revizyon ameliyatı için hastamızın ameliyata uygun mudur, değil midir diye tahlillerini yaptık. Her şeyi baktık uygun. Öncelikle bant çıkartma işlemini yapacaktık bant çıkartma işleminden sonra ameliyatı yapmaya karar verdik. Eğer ki tüp mideye uygun ise tüp mide , değil ise sadece bandı çıkarıp ikinci seans ameliyatı yapacaktık. Hastamızda bandı çıkardıktan sonra tüp mide için uygun bir zemini gördük. Hastanın ameliyatını tüp mide ameliyatı olarak mideyi revize ettik. Ameliyat sonrası hastamızı 4-5 gün misafir ettik. Daha sonra herhangi bir sıkıntı olmadan gayet rahat taburcu ettik. Birinci hafta kontrollerinde de gayet iyiydi. Ameliyat olmamış gibi geldi. Bir hafta sonra ki kontrollerinden sonra da yurtdışına tekrardan yolcu edeceğiz. Ameliyat olmadan önce 121 kilo olan hastamız, ameliyat olduktan sonra 111 kilo olmuştur. Tabi ki ilk haftalarda giden kilonun bir kısmı ödemdir. 3-4 kilosu kadarını da yağdan vermiştir ve ona rağmen ciddi bir rahatlama olmuştur” şeklinde konuştu.

“Kapalı ameliyat olunca şaşırdım”
Açık ameliyat olmayı beklerken kapalı ameliyat olan ve kapalı ameliyat olduğu için şaşıran 56 yaşındaki Obezite hastası Samer Hasan, “Aslen Iraklı olup yaklaşık 20 yıldır Londra’da yaşıyorum. Londra’dan Özel Hatem Hastanesine geldim, burada ameliyat olmak istedim. Hastalık sürecim çok güzel geçti, Hatem Hastanesinden almış olduğumuz hizmet çok güzeldi. Ameliyatımı üstlenen Emin Hocamız bizimle ilgilendi. Benim ameliyat biraz sorunlu ve zordu. Önce midemdeki bandı çıkardılar ve daha sonrasında ameliyata aldılar. Doktorumuz bize söylediğinde önce bandı çıkarıp daha sonra ameliyata müsaitseniz onu yapacağız demişti. Uygun değilse eğer ameliyatın ikinci seansına kalacağımızı söyledi. Bandı çıkardılar ikinci seansa gerek kalmadı. Doktorumuzdan çok memnunun açık ameliyat etmediği için benim bildiğim kadarıyla açık ameliyat olmam gerekiyordum. Kapalı ameliyat olunca çok fazla şaşırdım. Kendimi çok iyi hissediyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.