Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Arayıcı güven tazeledi

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi’nin 6.Olağan Genel Kurulunda, iki listeyle yapılan seçimde mevcut başkan Mehmet Ali Arayıcı, oyların büyük çoğunluğunu alarak 6. kez şube başkanlığına seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 25.07.2022 15:55
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 07:44
Kaynak: İHA
Arayıcı güven tazeledi

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Gaziantep Şubesinin 6. Genel Kurulu yoğun katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurulda iki listeyle yapılan seçimde mevcut başkan Mehmet Ali Arayıcı ile Muhammet Öztekin’in listeleri yarıştı. 152 delegenin oy kullandığı seçimde oyların büyük çoğunluğunu alan Başkan Arayıcı, şube başkanlığını kazanan taraf oldu.

Sağlıkçıların yoğun ilgi gösterdiği genel kurula Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Genel Başkan Vekili Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Şemsettin Karaduman, Yasin Barutçu ve Yusuf Dural ile çok sayıda Sağlık-Sen Şube Başkanı katıldı. Genel Başkan vekili Durali Baki’nin Divan Başkanlığını yaptığı 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı’nın konuşmasıyla başladı.

Yaptığı konuşmada 17 yıllık sendika başkanlığı süresince birçok dava arkadaşının ihaneti ile karşılaştığını aktaran Başkan Mehmet Ali Arayıcı, "En güvendiğim zatı muhteremlerin bile önce şahsıma sonra davamıza ihanetiyle ve iftirasıyla karşılaştım. Bunlar kutsal davamızın ruhunu bozmaya yönelik kurulan tezgahlardı. Şükür ki bu tezgahları al aşağı edip oynanan oyunları bozduk. Birlik olunca bu tezgahları yok edecek bilinç ve güce çok daha rahat ulaştık. Değerli sağlık camiası olarak; çok çile çektik. Pandemi gibi belalar, sağlıkta şiddet gibi vandallıklar gündemimizden neredeyse hiç düşmedi. Bir de bunlara ek olarak insanca yaşam için maaş ve özlük haklarımızın iyileştirilmesi konularıyla uğraştık. Sağlık emekçilerinin mesleki saygınlığının artması ve refah düzeyinin yükseltilmesi adına mücadele ederken kimseyle kavga etmek gibi derdimiz olmadı. Nifak tohumları saçmaya çalışanlara da itibar etmedik. Her zaman ki gibi diklenmeden dik durduk ve buna da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.