Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Defa Life Hastanesi’nin haklı gururu

Defa Life Hastanesi Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında “Erişilebilirlik Belgesi” alan Gaziantep’in ilk Özel Hastanesi olma gururunu yaşıyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2023 15:08
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 12:29
Kaynak: İHA
Defa Life Hastanesi’nin haklı gururu

Erişilebilirlik Belgesi; Engelli vatandaşlarımızın bağımsız yaşayabilmelerini, yaşamın tüm alanlarına tam, etkin katılımını sağlamak ve engelli olmayan bireylerle eşit koşullarda fiziki çevreye, ulaşıma, bilgi ve iletişim teknolojileri ve sistemlerine dâhil olacak şekilde hem kırsal hem de kentsel alanlarda halka açık diğer tesislere ve hizmetlere, “evrensel tasarım” ilkesiyle erişiminin sağlanması adına başlatılan projede tüm koşulları yerine getiren kurumlara Gaziantep İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından verilen belgeyi almaya hak kazandı.

Defa Life Hastanesi’ne Erişilebilirlik Belgesini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gaziantep İl Müdürü Mustafa Yıldırım takdim etti.  Gaziantep’te bu belgeyi almaya hak kazanan ilk Özel Hastane olmanın haklı gururunu yaşadıklarını  ifade eden Özel Defa Life Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Bora Üstünsoy konuyla ilgili açıklamada bulundu: “Gaziantep’in ilk Erişilebilir Özel Hastanesi olmanın gururunu yaşıyoruz. Hasta hizmetlerinde hakkaniyeti sağlamak hedefimizi temel alarak çıktığımız bu yolda aldığımız belgenin öneminin bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz Defa Life Hastanesi olarak kurumumuzda, Engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırdık ve onların Sağlık hizmetlerinden kimsenin yardımına ihtiyaç duymaksızın faydalanmasını sağlamak için bu adımı attık.

Engelli bireylerimizin, hayatın akışı içerisinde, kimseye muhtaç olmadan, insan onuruna yakışır bir biçimde yer alması, herkesin hakkı olduğu gibi engelli bireylerimizin de en temel hakkıdır. Bizlere düşen ise onların önündeki engelleri toplumun her alanında kaldırarak bu harekete destek vermeye devam etmektir” dedi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.