Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dr. Koca, Nöral Terapi hakkında bilgiler verdi

Fizik Tedavi ve Alternatif Tıp Uzmanı Doç. Dr. İrfan Koca, Nöral Terapi hakkında bilgiler verdi.

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2022 11:44
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 11:53
Kaynak: İHA
Dr. Koca, Nöral Terapi hakkında bilgiler verdi

Koca; “Kas ve iskelet sisteminde ve pek çok nedene bağlı olarak meydana gelen problemler, yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilecek ağrılara yol açabiliyor. Son zamanlarda özellikle kronikleşen ağrılar için daha çok önerilen 'Nöral Terapi', tamamlayıcı bir tıp dalı olarak Türkiye'de de giderek önem kazanıyor ve yaygın bir şekilde uygulanıyor” dedi.

 PEKİ NEDİR NÖRAL TERAPİ?

Vücudumuzdaki tüm sistemlerin düzgün çalışmasında önemli roller oynayan otonom sinir sisteminin çalışma ritminde meydana gelen bazı aksaklıklar birçok hastalığın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Hastalıklarımızın ve geçmeyen ağrılarımızın temelinde otonom sinir sisteminde zamanla biriken hasarlar ve stresler yer almaktadır. Yaşamımız boyunca geçirdiğimiz mikrobik hastalıklar, yanlış beslenme, diş problemleri, bademcik enfeksiyonları, ameliyatlar, kazalar, fiziksel ve psikolojik travmalar, otonom sinir sistemimizde stres havuzunun zamanla taşmasına ve hastalıkların orta çıkmasına neden olmaktadır.

Son zamanlarda kas iskelet sistem sorunları başta olmak üzere birçok sağlık probleminin tedavisinde otonom sinir sisteminin regülasyonunun (yeniden düzenlenmesi) çok önemli ve etkili bir tedavi yaklaşımı olduğu anlaşılmaya başlanmıştır.

Nöral Terapi, serum fizyolojik ve çok az miktarda lokal anestezik ilaçlarla yapılan enjeksiyon yöntemidir. Nöral Terapide tedavi solüsyonu, insülin enjektörünün ucu ile deri içine yapılan enjeksiyonlar (Kuadel) başta olmak üzere, vücutta belirli noktalara uygulanır. Böylece otonom sinir sistemi ile dokular arasındaki iletişimdeki bozukluk düzeltilmektedir. Nöral Terapide lokal anestezik maddenin anestezik etkisi değil otonom sinir sistemini yeniden düzenleyici etkisinden yararlanılır.   Nöral Terapide amaç, çeşitli nedenlerle, kas, sinir, doku ve organ sistemlerinde ortaya çıkan problemlerin, fonksiyon bozukluğunun ve ağrı kaynağının doğal yollarla ve vücudun kendi kendini iyileştirme süreçlerini harekete geçirerek ortadan kaldırılmasıdır. Fizik Tedavi ve Alternatif Tıp Uzmanı Doç. Dr. İrfan Koca; “Terapi bozulmuş olan sinir sistemini tekrar eski dengesine kavuşturmayı amaçlar. Nöral Terapi doğrudan hastalığın kaynağına yönelik bir tedavi yaklaşımıdır. Bu yaklaşım alışılmış tedavilerden çok daha etkilidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.