Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gaziantep SANKO Üniversitesi öğrencileri bilgilendiriyor

Gaziantep Şehit Ali Polat Anadolu Lisesi öğrencileri, üniversite ortamını görmek ve eğitime ilişkin bilgi almak amacıyla SANKO Üniversitesi’ni ziyaret etti

Haber Giriş Tarihi: 22.03.2024 14:09
Haber Güncellenme Tarihi: 22.03.2024 15:52
Kaynak: İHA
Gaziantep SANKO Üniversitesi öğrencileri bilgilendiriyor

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmeni Güler Kaan eşliğinde programa katılan öğrencilere, akademisyenler tarafından bölümlerle ilgili bilgi verildi.

Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Lütfi Çakar, üniversitenin deneyimli akademik kadrosunu, öğrencilerle gerçekleştirdikleri projeleri, faaliyetleri ve laboratuvarları anlatan sunum yaptı.

Prof. Dr. Çakar, sağlık temalı üniversite olarak, öğrencilerin donanımlı birer hekim olarak yetişmeleri amacıyla her biri alanında uzman akademik kadro ile eğitim verdiklerinin altını çizdi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden Arş. Gör. Ece Erözgür ise, bölümde 4 ana bilim dalı kapsamında dersler verildiğini belirterek, bölümün akademik kadrosu, faaliyet alanlarını ve projelerini aktardı.

Uygulamalı dersler için SANKO Üniversitesi Hastanesi ile devlet hastaneleri, büyükşehir belediyesi tesisleri ve catering firmaları ile çalıştıklarını kaydeden Arş. Gör. Erözgür, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğrencilerimiz hastanemizde uygulamaları gözlemleme imkanı bulurken dış kurumlarda farklı uygulama alanlarını gözlemleyerek tecrübe kazanmaktadır. Mesleğe yönelik birçok uygulama alanı ve hastane gözlemlemeleri çalışma hayatlarında büyük kolaylık sağlamaktadır. Öğrencilerimiz mezun olduklarında tüm ana bilim dallarına yönelik bilgi, beceri kazanımı ve gözlem yapma imkanı bulmaktadır.”

SBF Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Öğr. Gör. Burcu Bağcı da bölüm dersleri, laboratuvarlar, klinik uygulama sahaları, meslek istihdam imkanları ve akademik kadro hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Öğr. Gör. Bağcı, fizyoterapistin hastalık ve özür durumlarından kaynaklanan ağrı ve fonksiyonel yetersizliklerle ilgili gerekli özel ölçme ve değerlendirmeleri yapan ve bu değerlendirme sonuçlarından yola çıkarak yaşam kalitesini artırmak için uygun fizyoterapi ve rehabilitasyon programını planlayarak uygulayan profesyonel sağlık personeli olduğuna vurgu yaptı.

Öğrencilere hemşirelik bölümü eğitimi ve laboratuvarları ile hemşirelik mesleğine ilişkin bilgi veren SBF Hemşirelik Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Emine Baş, hemşireliğin birey, aile ve toplumun sağlığını korumak, geliştirmek, bozulan sağlığı yeniden kazanmak ve rehabilitasyonunu sağlamak amacıyla hizmet veren bir meslek olduğuna işaret etti.

Dr. Öğr. Üyesi Baş, hemşirelikte lisans programının amacının, insanın değer ve davranışlarını anlayan, sağlıklı ya da hasta bireylerin ihtiyaçlarını tespit eden ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda sağlık bakım hizmeti verebilen bireyler yetiştirmek olduğunu anlattı. Ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.