Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Babacan Gaziantep'te konuştu

Haber Giriş Tarihi: 04.05.2023 19:14
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 12:29
Kaynak: İHA
Babacan Gaziantep'te konuştu

Deprem bölgesi Gaziantep’te düzenlenen halk buluşmasında konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümetin korku pompaladığını söyleyerek, “Kimse bu milletin iradesine ‘darbe’ diyemez” ifadelerini kullandı. Babacan, “Neymiş, ‘Kuru soğana razı olun; vatan, millet, Sakarya’… Haydi oradan!” diye konuştu.

Babacan: “Hükûmet sabah akşam dört bir koldan korku pompalıyorlar. Yok dış güçlermiş, yok iç güçlermiş. Palavranın bini bir para. ‘Sandık yoluyla darbe’ diyorlar. Sandık yoluyla darbe diye bir şey var mı? Sandık, vatandaşlarımızın kendi hür iradesiyle, meşru, demokratik siyaset içinde tercihini kullanması demek. Korkutuyorlar, asla kanmayın. Türkiye bu süreci huzurla, barış ve istikrar içerisinde geçirecektir. ‘Hükûmet değişirse tam bağımsızlık tehlikeye girer’ diyorlar. Kimse bu milletin iradesine ‘darbe’ diyemez! 2002 seçimlerinde de demokrasiye inanmayanlar aynı şeyleri söylüyordu, aynı tehdidi savuruyordu.”

“NEYMİŞ, ‘KURU SOĞANA RAZI OLUN, VATAN, MİLLET, SAKARYA’… HAYDİ ORADAN!”

“Neymiş, ‘Kuru soğana razı olun; vatan, millet, Sakarya’. ‘Haydi oradan’ diyoruz. Haydi oradan! ‘Düşman çok, biz şunu bunu yapıyoruz, siz de yoksulluğa razı olun’ diyor. Bu denklemi reddediyoruz. Böyle bir şey yok. Devletin görevi bu ülkenin güvenliğini sağlamaktır, eş zamanlı olarak da milletin refahını yükseltmektir. Bunun hepsini başaracağız. Hem milletimizin açlık sınırı altında olmasına hem de bu yönetimin ülkemizin milli onurunun yerle bir edilmesine itiraz ediyoruz.”

‘SOFRAMIZIN BEREKETİNİ ARTIRACAĞIZ’

“14 Mayıs günü öyle bir kazanacağız ki kaybeden olmayacak. Herkes kazanacak. 86 milyon kazanacak. Soframızın bereketini el birliği ile artıracağız.”

‘BU İKTİDAR GİDERSE, MİLLİ SAVUNMAMIZA ZERRE KADAR ZARAR GELMEZ’

“Uzun süre devlet yönetiminde görev almış arkadaşlarınızdan birisiyim. Bu iktidar giderse, milli savunmamıza zerre kadar zarar gelmez. Daha iyisi olur. Milli menfaatlerimize zerre kadar zarar gelmez. Çok daha iyi koruruz. Milli değerlerimizden hiçbir şey kaybetmeyiz.”

“Uzun yıllar MGK üyesi olmuş, dış işleri bakanlığı yapmış bir arkadaşınız olarak söyleyeyim: Kazandığımızda, ülkemiz o kadar güçlenecek ki, şimdiki gibi hamasetle değil, gerçek demokrasinin gücüyle ülkemiz bütün dünyada yükselecek. Ülkenin Cumhurbaşkanının elin adamından ‘Aptal olma’ diye mektuplar aldığı bir devrin utancını da bitireceğiz.”

‘SUSUZ, YEMEKSİZ, BATTANİYESİZ KALAN İNSANLARI GÖRDÜK’

“Depremin üçüncü gününden itibaren hep bölgedeydim. İlk 2-3 gün, yardım çığlıkları karşısında hükümetin adeta felç olduğunu gördük. Yardım arayışı için hayati önemdeyken sosyal medyanın fişini çektiklerini gördük. Telefon altyapısının çöktüğünü, iletişimin kesildiğini gördük. Susuz, yemeksiz, battaniyesiz kalan insanları gördük. Çadırların dağıtılamadığını, hatta satıldığını gördük. Avrupa’nın en büyük topraklarına sahip olan ülke tek bir kişinin dağarcığıyla yönetilmeye çalışıldığında işlerin yürümediğini gördük.”

‘KIZILAY’I BİRİLERİNİN ÇİFTLİĞİ HALİNE GETİREN YÖNETİME TAHAMMÜLÜMÜZ YOK’

“Bizim bir daha Antep’in ihmal edilmesine göz yumma şansımız yok. Dayanıksız binaların inşasına izin veren, imza atan, işinin ehli olmayan bürokratları atama şansımız yok. Afet anında, Antep’i, Nurdağı’nı, İslahiye’yi 1 gün, 2 gün, 3 gün kendi kaderine mahkûm eden iktidarlara tahammülümüz yok. Kızılay’ı, AFAD’ı birilerinin çiftliği haline getiren bu yönetime tahammülümüz yok.”

‘ÖNCELİĞİMİZ TÜRKİYE’NİN DEPREMLERE HAZIRLANMASI’

“Haksız ve orantısız rantlara son vereceğiz. İnsanımıza ve doğaya zarar veren tüm işleri tarihe gömeceğiz. Devletimizin gücünü; her bir vatandaşımızın yaşamıyla, sağlığıyla, mutluluğuyla sağlayacağız. Olmadık projelere dünyanın paralarını gömmelerine izin vermeyeceğiz. Türkiye’nin depreme hazırlanmasıyla ilgili milyarlarca dolar kaynağa ihtiyaç varken sıra Kanal İstanbul’da mı? Önceliğimiz insan hayatı, Türkiye’nin depremlere hazırlanması.”

‘ERTUĞRUL KAYA, DİĞER ADAYLARIMIZLA BERABER GAZİANTEP’İN GÜÇLÜ SESİ OLACAK’

“Kurucu il başkanımız Ertuğrul Kaya, DEVA Partisi’nin milletvekili adayıdır. TBMM’de diğer adaylarımızla beraber Gaziantep’in güçlü sesi olacaklar. Sizlerden çok güçlü bir destek bekliyorum.”

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.