Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GAZİANTEP YETKİNLİK VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM MERKEZİ HAYATA GEÇİYOR

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Gaziantep Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi (MODEL FABRİKA) Projesi hayata geçiriliyor” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 16.01.2020 15:37
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 10:58
Kaynak: İHA
GAZİANTEP YETKİNLİK VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM MERKEZİ HAYATA GEÇİYOR

Erdoğan, “Gaziantep’te kurulumu devam etmekte olan Model Fabrika Projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, Avrupa Birliği (MADAD Fonu) ve Gaziantep Sanayi Odası katkıları ile hayata geçirilecektir. Gaziantep Model Fabrika Projesi bütçe çalışmaları tamamlanmış olup projenin toplam miktarı 12 Milyon TL’dir. Bunun 7,7 Milyon TL’lik kısmının MADAD fonundan, 4,3 Milyon TL’ lik kısmının ise Gaziantep Sanayi Odası tarafından karşılanması öngörülmektedir. Bütçe yönetimi Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı UNDP tarafından gerçekleştirilmektedir. Kurulum çalışmalarında son aşamaya gelinmiş olup Model Fabrikanın Nisan 2020’de operasyonel hale gelmesi beklenmektedir.

Bu çerçevede, Model Fabrika’da görev alacak toplam 10 akademisyen ve sanayicinin “eğitici eğitimleri” tamamlanmış, Fabrika direktör ve yardımcı personeli istihdam edilmiştir. Kurulum çalışmaları için danışmanlık hizmeti anlaşması yapılmış olup, ürün seçimi tamamlanmış ve makine-ekipman alım süreci başlatılmıştır.Şehrimiz son dönemde güçlü bir vizyon yakaladığını belirten Erdoğan bu olumlu gelişmenin sanayi kenti Gaziantep’imize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.