Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MERİÇ: POZİTİF AYRIMCILIK GEREKLİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. Dönem Gaziantep Milletvekili adayları seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 05.05.2023 18:15
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 04:25
Kaynak: İHA
MERİÇ: POZİTİF AYRIMCILIK GEREKLİ

14 Mayıs’ta düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine kısa bir süre kala CHP’nin milletvekili adayları da çalışmalarına hız verdi. Son olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kuruluna misafir olan CHP'li milletvekili adayları iktidara geldiklerinde, kadın girişimcilere uygulanacak destek ve teşvikler hakkında bilgiler verdi. İş kadınlarının sorun ve taleplerini de dinleyen adaylar, iş dünyasındaki kadın sayısının artırılmasının önemine vurgu yaptılar.

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNA ZİYARET

TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kuruluna düzenlenen ziyarete, Milletvekili adayları Melih Meriç, Merve Altınbaş, Müge Düşün, Vijdan Aktaş ile birlikte parti yöneticileri de katıldı. Toplantıda ekonomi başta olmak üzere toplumda  kadınların sorunlarına ve çözümlerine yönelik fikir alışverişi gerçekleşti.

Buluşmada söz alan Melih Meriç, ülke kalkınması için kadınların iş hayatında daha fazla yer bulması kadar, var olan iş kadınlarının sorunlarının çözülmesinin de önemli olduğunu vurgulayarak,

"CHP ve Millet İttifakı iktidarında kadın girişimcilerin daha fazla desteklenmesi ve iş hayatına kazandırılmasına yönelik çok sayıda projemiz var. Kadınların iş hayatında daha fazla yer alması gerekiyor. Kadınlar toplumda ne kadar fazla yer alırsa ülkemizin gelişmişlik oranı da bir o kadar artar. Bu yüzden 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadınlara yönelik çok sayıda projesi mevcut. Fırsat eşitliğinin sağlandığı, kadınların hayatın her alanında güçlü ve etkin olduğu bir Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

MERİÇ: POZİTİF AYRIMCILIK GEREKLİ

"Kadın erkek eşitliğinin olduğu bir iş dünyasında, kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmasını doğru bulmayanlar var" diyen Melih Meriç "Ancak, bu kişiler pozitif ayrımcılığı yanlış yorumluyor. Bu ifade kadınlara iş dünyasında ayrıcalık tanımak ya da torpil yapmak değildir. İş dünyasındaki bir kadın, kadın olduğu için bir takım ticari zorluk ve engellerle karşılaşıyorsa, biz bu engelleri kaldırırız. Eşit koşullarda ticaret yapmalarını ve çalışmalarını sağlarız. Bizim için pozitif ayrımcılık budur. Kadınların erkeklerle eşit koşullarda çalışması ve rekabet edebilmesi için, hayatın her alanında olduğu gibi, iş dünyasında da haksızlık yaşamalarını istemediğimiz için, çok sayıda projemiz var. Bunlar, kanun, teşvik ve toplumsal kabule yönelik çalışmalardan oluşuyor. Desteklerinizle, toplumun her alanında ve iş dünyasında, kadının kadın olmaktan kaynaklanan dezavantajlarını, bir daha ülke gündemine girmemek üzere kaldıracağız" dedi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.