Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Meriç’ten Bakan Ersoy’a soru

Haber Giriş Tarihi: 01.11.2023 12:10
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 12:38
Kaynak: İHA
Meriç’ten Bakan Ersoy’a soru

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, Vakıflar Gaziantep Bölge Müdürlüğü’nün kurumlarına bağışlanan 28 dairede bulunan kiracılarına yönelik tahliye kararına dair hazırladığı soru önergesini, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM’ye sundu. 

HAYIRSEVERİMİZ KİRA VE GELİRİNİ ÖĞRENCİLERE BURS İÇİN BAĞIŞLADI, VAKIFLAR TAHLİYE EDİYOR

Meriç verdiği soru önergesinde şu ifadeleri kullandı: “Gaziantepli hayırsever merhum Mahmut Özpekmezci, Vakıflar Gaziantep Bölge Müdürlüğüne 11 katlı toplamda 48 daireli apartmanını bağışlamıştır. Hayırseverimiz bu bağışı yaparken buradan gelecek kira gelirinin öğrencilere burs olarak verilmesini istemiştir.

Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü burada kiracı olarak oturan 28 dairedeki vatandaşımıza yazı göndererek 2024 yılı için kira sözleşmesinin yenilenmeyeceğini dolayısıyla daireleri tahliye etmeleri gerektiğini bildirmiştir.”

DEPREM VE EKONOMİK KRİZ YETMEZMİŞ GİBİ YURTTAŞ BİR DE EVSİZ BIRAKILIYOR

CHP’li Meriç vermiş olduğu önergesinde, “Bir taraftan uygulanan yanlış ekonomi politikalar, diğer taraftan 6 Şubat depreminin yıkıcı etkilerine maruz kalan Gaziantep’te vatandaşlarımız barınma sorunu yaşamaktadır. Bu sorunlar ortada iken hayırsever bir vatandaşımızın bağışladığı binada kiracı olarak oturanların tahliye edilmesi kabullenilemez bir durumdur.” ifadelerine yer verdi.

GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ MELİH MERİÇ, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY’UN CEVAPLAMASI AMACIYLA VERDİĞİ ÖNERGESİNDE ŞU SORULARI SIRALADI:

  1. Gaziantep’te hayırsever vatandaşımızın bağışladığı binada oturan kiracıların tahliyesi hangi gerekçe ile istenmektedir?
  2. Bu binada oturan kiracılar aylık kaç TL’ye oturmaktadır? Buradan bugüne kadar ne kadar kira geliri sağlanmıştır? Bu kira gelirleri kaç öğrenciye burs olarak verilmiştir? Bu burs hangi vakıf/dernek aracılığı ile öğrencilere verilmiştir?
  3. Söz konusu binada oturan vatandaşlarımız tahliye edildikten sonra bu bina hangi amaçla kullanılacaktır? Daireler tekrar kiraya verilecek ise aylık kaç TL’ye kiralanacaktır?

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.