Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Millet bahçelerinin maliyetleri kamuoyu ile paylaşılmalı

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Avukat Hasan Öztürkmen, maliyet rakamları tartışmalara yol açan millet bahçelerini Meclis gündemine taşıdı.

Haber Giriş Tarihi: 05.10.2023 13:19
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 12:38
Kaynak: İHA
Millet bahçelerinin maliyetleri kamuoyu ile paylaşılmalı

AKP iktidarı tarafından 2018'de seçim vaadi olarak gündeme gelen millet bahçelerine bugüne dek milyar dolarlık kaynaklar aktarıldığına dikkat çeken Milletvekili Öztürkmen, her geçen gün derinleşen ekonomik kriz ortamında vatandaşların vergileriyle karşılanan projelere ait maliyet rakamlarının şeffaf bir biçimde kamuoyu ile paylaşılmamasının büyük tepkilere yol açtığını söyledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sunan Öztürkmen, “TOKİ’nin bugüne dek millet bahçeleri için ödediği toplam tutar ne kadardır” diye sordu.CHP'li Öztürkmen, Bakan Özhaseki’den şu sorulara yanıt istedi:

1- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 2019 yılından bu yana kaç tane “Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” ihalesi düzenlenmiştir? Bu ihalelerin toplam bedeli ne kadardır?

2- Bugüne kadar kaç tane millet bahçesi hizmete açılmıştır? İnşası tamamlanıp hizmete açılmayı bekleyen ve/veya inşaat aşamasında olan proje var mıdır?

3- TOKİ’nin bugüne dek millet bahçeleri için ödediği toplam tutar ne kadardır?

4- Ülke genelinde inşa edilen millet bahçeleri hangileridir ve bunların maliyet dağılımı nasıldır?

5-“Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” ihaleleri kapsamında Bakanlığınızın en çok çalıştığı şirketler hangileridir?

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.