Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tüm zorluklara rağmen 5'inci parti olduk

Zafer Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk, geride kalan 31 Mart Yerel Seçimlerin’de tüm zorluklar ve engellemelere rağmen büyük çaba harcayarak Gaziantep'te 5'inci parti olmayı başardıklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 15:21
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 15:21
Kaynak: Haber Merkezi
guncelgazete.com
Tüm zorluklara rağmen 5'inci parti olduk

Zafer Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk, geride kalan 31 Mart Yerel Seçimlerin’de tüm zorluklar ve engellemelere rağmen büyük çaba harcayarak Gaziantep'te 5'inci parti olmayı başardıklarını söyledi.

Pamuk, "Her anlamda çok zorlu bir seçim süreci yaşadık. Bir yandan devletin tüm imkanlarını kullanan AKP, diğer yandan da devlet yardımı dahil birçok kaynaktan beslenen 'sarı muhalefet' partileri ile yarıştık.

Seçim çalışmalarımız boyunca afişlerimiz, pankartlarımız çalındı. Açık hava ilan-reklam alanlarında bizlere ücret karşılığı dahi yer verilmedi. Ama her yer Fatma Şahin'in reklamları ile dolduruldu. Ama yılmadık ve halkın umudu Zafer Partisi olarak sahada gür sesimizle yer aldık" dedi.

Gaziantep'te kısmen stratejik, kısmen partizanlık, kısmen de gönüllük esasına dayalı bir oy kullanma süreci yaşandığını ifade eden Pamuk, şunları söyledi:

"Zafer Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Adayı olarak ben 25 bin 656 oy aldım.  Diğer ilçe adayları ile partimiz 41 bin 204 oy aldı. Zafer Partisi, Türkiye geneli 81 il içinde 7'nci, 20 bin üzeri oy alan İller içinde ise 4'üncü sıraya yerleşti. Zafer Partisi Türkiye genelinde yüzde 1.70 oranında oy alırken, Gaziantep'te yüzde 2,56 oy alarak Türkiye ortalamasından yaklaşık 1 puan kadar yukarıda başarı sağlamıştır. 

Sonuç olarak Gaziantep içerisinde, CHP, AKP, YRP ve DEM’den sonra Zafer Partisi olarak 5'inci parti olarak İYİ, SAADET ve HÜDA PAR gibi 24 partiyi geride bırakmayı başardık. 23 bin 686 oy ile 29 aday içerisinde, gerimizde kalan 20 partinin aldığı oyu Mehmet Pamuk olarak tek başıma aldım."

Pamuk, 31 Mart sonrası Türkiye'de siyasetin yeniden şekillendiğini vurgulayarak,

"Bu seçimin sonuçlarını CHP'nin başarısı olarak görmek yanlıştır. AKP tuzla buz oldu zannetmeyin. Çünkü AKP'de gözden düşenler aynı ideolojinin uzantısı Yeniden Refah'ta birleştiler. Bu kişiler öyle uyanıklar ki nerede ne rant var ise oradalar. Bunlar da vatan sevgisi olmadığı gibi, bu kişiler bana değmeyen yılan bin yaşasın diyenlerdirler. AKP 'kesin kazanacağız' dediği seçimi kaybederken, CHP ise rüyasında görse inanamayacağı bir şekilde seçimi kazandı."

ARTIK BİR ZAFER PARTİSİ GERÇEĞİ VAR

Zafer Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk;  Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Milliyetçiliğini savunan, ruhunda hissedenlerin mücadelesi olan seçimlerde, bu düşünce de olup ta oy vermeyenlerin bu ülkenin geleceğinin vebalini aldığını anlatarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın öncülüğünde amacımız gerçek Türk Milliyetçilerini aynı çatı altında toplamak ve Karanlığa ışık tutmak oldu. Bu seçim sonuçlarının ardından görüyoruz ki Türk Milleti’nin üzerindeki ekonomik, politik, demografik, sosyolojik yükü artıracak. Kontrolsüz göç ile ekonomik krizin derinleşmesi arasındaki köklü bağı, Türk halkının görmesi için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor demek ki. Ve daha fazla bedel ödememiz lazım.

Türkiye’yi nereye sürüklediğini halka anlatmaya devam edeceğiz.  Zafer Partisi’ne oy veren bütün seçmenlere tek tek teşekkür ediyorum. Çocuklarınıza bir 'Göçmenistan' devretmemek için elimizden geleni yapacağız. Artık tek başına iki seçim geçirmiş, 1 milyonun üstünde oyu konsolide etmiş bir Zafer Partisi gerçeği var. Türkiye erken genel seçime yürürken biz eksiklerimizi hızla tamamlayarak kaldığımız yerden devam edeceğiz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.