Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GÜNDEMDE NE VAR -SİYASET

Yazının Giriş Tarihi: 03.12.2023 23:37
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 12:01

Bizde yapılan siyaset büyük ölçüde ayak oyunlarından ibarettir.
Bazı siyasiler koltuk uğruna entrika,yalan,çamur atma gibi yapmadığı "Ali Cengiz Oyunu" kalmıyor.
Aday değilim diyor ama gizli,gizli başvurmadığı yer kalmıyor.
Meydana çıkıp aslanlar gibi adayım demek veya yapacaklarını anlatmak yerine, "Tilki" misali önce kurnazlık peşine düşüyor.
Bazıları birbirine dost gibi görünse de,diğerlerinin arkasından çevirmediği fırıldak kalmıyor
Bu arkadaşlar hizmet için,memleket için gizli adaylık çalışması kadar efor sarfetmezler.
Bizdeki siyaset; yalanın, ikiyüzlülüğün, vefasızlığın, insan harcamanın meziyet olduğu,kendi koyduğu kurallara uymama, kendi koyduğu kuralları çiğneme becerisidir.
Bunu yapanlara fırsat verilmemesi vatandaş olarak temennimizdir.

FON DOLANDIRICILIĞI
Siyasette gündem;
Terim fonu,Dilan Polat vurgunu,Kara para aklama
Vatandaş'ta gündem;
Geçim,kiralar,maaş,hayatta kalmaya çalışmak.
Siyasetin gündemi ile halkın gündemi bir değil.
Nasıl bir memleket olduk.Kimin eli kimin cebinde,kimin kimi soyduğu belli değil neticede olan vatandaşa oluyor.
Her dolandırıcılıkta iki unsur bir arada bulunur; Sahtekar ve tamahkar.Türkiye gündemine oturan ve futbolculara muazzam gol atan bankacı Seçil Erzan üçkağıtçı,üç hafta içinde üç milyon dolarına bir milyon dolar 'kar payı!' alan tamahkar Arda'nın tüm parası gitti Bu hususa cevap Nasrettin Hoca'da;'Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne neden inanmıyorsun?'

ZEYTİN YAĞINDA SAHTECİLİĞE DİKKAT
Zeytinyağı üretimi başladı.Zeytinyağında fiyatlar yükseldikçe sahtecilikte artıyor.Gıda sahtekarları zeytinyağına anlaması çok zor bitkisel yağları karıştırıyorlar.Hatta "Bunu, sıkım sezonu bittiğinde artık tamamen posasından kurtulmuş dolu yağlarda yapıyorlar. Bundan çok yüksek paralar kazanıyorlar.Taze yağın çıktığı zamandaki en büyük sahtecilik, aynı zamanda sıkılan pamuk yağıyla gerçekleştiriliyor.Pamuk yağı sıkıldığında çekirdek yağı olduğu için zeytinyağı gibi nefaseti olan bir yağ değildir. Bunu kısa süre bekletip zeytinyağının bulanık haline karıştırıyorlar.Pamuk yağı tatsız olduğu için bunu bu sahteciliği rahatlıkla yapabiliyorlar.Tarım Orman Bakanlığından onaylı ve tanıdığınız yerlerlerden zeytinyağı alınız.Zeytinyağında tağşiş(hileli karışım), ayçiçeği yağı, mısır yağı, pamuk yağı gibi yağların zeytinyağı ile tatlandırılması yoluyla yapılıyor. Riviyera ve prina yağlarına zeytinyağı karıştırılarak yapılıyor.Zeytinyağı tüketicisi için tek güvence, (1) Coğrafi işaretli ve ambalajlı zeytinyağı tüketmek. Coğrafi işaretli zeytinyağı bulunamıyorsa, (2) Markalı ve ambalajlı, üreticisi belli zeytinyağı tüketmek.Ayvalık Zeytinyağı, Edremit Körfez Bölgesi Zeytinyağı, Güney Ege Zeytinyağı, Nizip Zeytinyağı coğrafi işaret belgesine sahip zeytinyağlar.Dikkat etmek lazım zira bizim memlekette zeytin yağında sahtecilik yapan firmalarda olmuş Bakanlık bunların isimlerini açıklamıştı .

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.