Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MEMLEKETİN YABANCI BÜROKRAT VE MÜDÜRLERLE İMTİHANI

Yazının Giriş Tarihi: 19.05.2024 13:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.05.2024 13:11

Siyaset halkın gerçek ve acil sorunlarına kalıcı çözümler bulma arayışı ve ses yükseltmesidir… Bizde siyaset; bayramlaşma, cenaze ve düğünlere katılmaya çalışmaktan ve çeşitli yerlerde boy göstermekten ibarettir Esas olan kentin, sosyal, ekonomik, kültürel, sorunlarına çözüm üretmek ve gündemde tutmaktır

Memleketimin bürokratları, müdürleri görevden alınırken yerlerine yabancı bürokratlar üstelik başkalarının istemediği isimler geliyor. Bugünlerde çoğaldı. Buna belediyeler dahil. Nerede Gaziantep milletvekilleri siyasileri, başkanları.

Memlekette bir işin içinden yetişen, her kademesinde görev yapan, o işe ve bölgeye son derece hakim kişiler varken, memlekete yabancı,memleketle alakası olmayan birileri işin başına geldiğinde eğitimde, sağlıkta ve birçok hizmette başarı beklemekte beyhude olur. Gaziantepli olmayıp ta Gaziantep'te uzun yıllar görev yapan ve bu süreçte başarılı projelere imza atan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan gibi başarılı bürokratları da takdir etmemek elde değil.

Gaziantep ve bölgede hangi müdür amir memleketli. (Mesala sağlık md. Gaski md. vs). Soruyorum o zaman hemşehrisine sahip çıkamayan siyasiler

memlekete nasıl sahip çıkar. Kendi bürokratına ve daire başkanına, müdürüne sahip çıkamayan memleket haklarını nasıl korur ve sahip çıkar.

TASARRUF TEDBİRLERİ

Merakla beklenen tasarruf paketini Maliye Bakanı açıkladı.

Açıklamanın özeti şu; Tasarrufu; merkezi idare yerine yerel yönetimler, kamu yerine özel sektör, iktidar yerine vatandaş yapsın dedi. Yani amiyane tabirle dağ fare doğurdu. Har vurup harman savurmaya alışmış bu sistem değişmez. Ve bu ülkenin yıllardır en büyük sorunu, kanun var ama denetimin olmaması cezanın olmaması.

ÖNYARGILI OLMAK

Ön yargılı ve ukalaca hareket etmek yaşı ve unvanı ne kadar yüksek ve çok olsa da insana zarar verir. Faydalı olanın peşinden gitmek gerek. Boş methiyeler söylemek ve duymak hem söyleyene hem de söylenene zarar verir. Eğriye eğri, doğruya doğru diyen insan gerekli olan insandır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.