Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BİZİM MİLLETVEKİLLERİ

Yazının Giriş Tarihi: 09.06.2024 11:28
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.06.2024 15:13

Zaman zaman yazıyoruz Allah aşkına milletvekillerini kim tanıyor.

Bu milletvekilleri memleketin hangi yerel meselesine hangi çözümü ürettiler? Ve hangi meseleyi hallettiler.

Çözdükleri önemli bir konu oldu mu? Kadınlara, esnafa, gençlere ve çocuklara yönelik, devletin bakanlıklar vasıtasıyla sürdürdüğü kampanyalar ve hizmetler dışında; yürüyen projeler dışında özel bir proje ürettiler mi? Bazı milletvekilleri sadece bazı rutin yerler dışında bir yerlere gittikleri yok. Bu nedenle vatandaş tarafından ne isimleri biliniyor ne de tanınırlıkları var.Son günlerde memleket meselelerini gündeme taşıyan CHP milletvekili Melih Meriç'i gördüm ve geçtiğimiz gün Nizip Çayını Meclis gündemine taşıyan Hüda-Par milletvekili Şehzade Demir'i izledim. Başta Ertuğrul Kaya olmak üzere hangi milletvekilini tanıyorsunuz. Hatta hangi il başkanını, ilçe başkanını tanıyorsunuz çok merak ediyorum.

Bizdeki siyaset, memleketi ileri götürmek, memleket sorununu gündeme taşımak değil koltuk sevdasıdır. Yeter ki koltuğu kaptırmasın iktidar olmuş olmamış önemli değil.

KURBAN BAĞIŞI REKLAMLARI

Kurban bağışı reklamları başladı. Her dernek, STK, vakıf vs. kurban bağışı toplama peşine düşmüş. Ülkemizde ne kadar çok hayırsever yardım kurumu var. Kurbanlıklar ateş pahası, vatandaşın büyük kısmı kesemiyor ama başta Kızılay olmak üzere derneklerde vekaleten kurban ücreti daha ucuz. Yurt dışında dahil. Önemli olan vatandaşın kesmesi.

Hasan dağı arpalıktır, eğer saban yürürse,

Her derede bir değirmen, eğer suyu gelirse,

Her köylüden bir tavuk, eğer köylü verirse,

Güzel gidiş bu gidiş, eğer sonu gelirse!.

BELEDİYE BAŞKANININ YAKINLARI

Belediyelerde, belediye başkanı yakınlarının kayırmacılığı, kadro bulma telaşı bugünlerde gündem konusu ve tepki ile karşılanıyor.

Halbuki hoş olmayan bu akraba atamaları yıllardır merkezden taşraya kadar tam gaz devam ediyor. Bir an evvel bu nahoş uygulamalara parti genel merkezleri el koymalı.

HERKES HAKLI

Herkes kendince haklı. Kimse ayranım ekşi demiyor. Kimse duracağı yeri bilmiyor. Her yerde ve her şey de değişen hiç bir şey yok Aynı tas aynı hamam, söylem eski söylem, üslup aynı üslup.

Ne diyor Abdurrrahim Karakoç;

“Tek satır yazmaya değmez bu dünya''

Umudum her zaman bakidir ama

Hayat kısa ben yorgunum yol uzun.

İLLA BİRİLERİNİ ÖVMEKMİ LAZIM

Herkes illaki birilerini övecek diye bir şey yok. Herkes yalaka olmak zorunda değil. Herkes yalakalık yapacak diye bir kaide yok. Çöpsüz üzüm değiliz. Bizler bazı siyasilerin, bazı koltuk sahiplerinin ve bazı kişilerin fikirleriyle, fikrimiz uyuşmayabilir. Hangi görüşten olursa olsun Bizim için hak hukuk, doğruluk, memleket ve güzel şeyler kırmızı çizgimizdir. Bu zamanda vicdanlı bir duruş beş para etmese de, duruşumuz bu minval üzeredir. Gücün, kişilerin ve yaygaranın karşısında eğilen değil, hakkın yanında kararlı ve dik duruş her zaman kazandırır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.