Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

RAMAZANA GİRERKEN

Yazının Giriş Tarihi: 10.03.2024 12:12
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.03.2024 12:12

Bereketini hem sofralarımızda hem de kalplerimizde hissedeceğimiz üzerimizden kara bulutların dağıldığı bir ramazan ayına girmek üzereyiz. Ramazan ayımız mübarek olsun. Bütün insanlığa huzur getirsin, dertlerini kederlerini gidersin. Her günleri ramazan olan insanları unutmamak dileği ile hayırlı Ramazanlar olsun.

RAMAZAN AYI YARDIMLARI NASIL YAPILMALI

Ramazan ayına girerken sosyal yardımlaşmayı bir yara haline getirmemek lazım. İmkanı olan herkes yardım yapmalı hatta çokça yapmalı. Yardım yapanın hayrı başka tür ihmallerle gölgelenmesin yerine ulaşsın. Hayır yapan kişi ve kuruluşların ramazan yardımlarının yerine ulaşıp ulaşmadığı dedikodusu ve endişesi olmasın. Bazen hayırseverler dağıtılması için yardım gönderiyor ama dağıtması gerekenler dağıtmıyor yardımlar yerine ulaşmıyor gibi dedikoduların olmaması için hayırseverlerin insanları incitmeden, bizzat kendi elleri veya güvendikleri kişiler vasıtasıyla dağıtmaları gerekir ki bu tür suistimallerin önüne geçilsin. Bu ayda fakir fukaranın daha fazla gözetilerek doyurulması, yaralarının sarılması gerektiğini unutmamak gerekir.

SEÇİMLER HAYIRLISI İLE BİTSE

Seçim süreci hayırlısı ile bitse de hayatımızda daha az yalan, riya, yalakalık ve fitne olsa. Valla bana göre memleket öyle kimsenin umurunda değil. Kim kime daha çok laf sokar yarışması var sanki.

Ya yalakalara ne demeli bir çoğu devran dönerse hazırlığı içinde kıvranıyorlar. Antep ata sözü olan iyi olur zaar deyip bekleyelim.

Yerel seçimlere az bir süre kaldı. Şehrin geleceği için iyi oynayan değil dürüst olan içten ve samimi olan kin-nefretle hareket etmeyen, tek amacı vatandaşa hizmet olan hak eden adaylar kazansın. Haksız olan, zalim olan, hain olan hakkettiğini bulsun

Bu da bizim seçim temennimiz olsun…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.