Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GKV’de coşkulu kutlama

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2023 12:03
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 11:23
Kaynak: İHA
GKV’de coşkulu kutlama

Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yıl etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları kampüsünde gerçekleştirilen etkinliklerle kutlamalar sürerken düzenlenen muhteşem törenlerde öğrencilerin gösterdiği performans davetliler tarafından ayakta alkışlandı. 

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri koordinatörlüğünde düzenlenen  ‪29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması, Mütevelli- Yönetim Kurulu Başkanı Nükhet ERSOY, Yönetim kurulu Üyeleri, Mütevelli Kurulu Üyeleri, GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet TİRYAKİ ve tüm akademik kadroyu oluşturan müdürler, müdür yardımcıları, zümre başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin yanı sıra davetlilerin de katılımları ile düzenlendi.Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen tören GKV Özel Okulları bahçesinde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

ALDIĞIMIZ MİRAS ÇOK KIYMETLİ, SORUMLULUĞUMUZ ÇOK BÜYÜK

Cumhuriyet ve cumhuriyetin değerlerine dikkat çeken Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Müdürü Engin BİBA’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasında " Ata’sının izinde yürüyen, küllerinden yeniden doğan Türk milletinin inancının eseri Cumhuriyetimiz, 100 yıl önce yakılan bir meşaledir. Henüz kurtuluş mücadelemizin başında Türkün karakterine en uygun yönetim şeklinin cumhuriyet olduğunu biliyordu ve bu bilinçle yol aldı. Büyük Önderimiz Akıl dedi, bilim dedi, eğitim ve gelecek dedi, yerli üretim ve kadın hakları dedi, çağdaş toplum ve muhasır medeniyet dedi, her zaman daima ileri dedi.  Hiç yanılmadı. Milli mücadelemizin kazanılmasıyla kurulan Cumhuriyet, halkın yönetimde söz sahibi olmasını sağladı. Eğitim ve öğretimin birleştirilmesi ile bilimin yolu açıldı. Ekonomik kalkınma, sanata ve sanatçıya verilen değer, hak ve adalet kavramları, insana verilen değer Cumhuriyet ile anlam kazandı. Aldığımız miras çok kıymetli, sorumluluğumuz çok büyük” dedi. Biba konuşmasına “Bizler, bu sorumluluğun bilincinde olan, Cumhuriyetin felsefesinden ve ona yön veren ideallerden gücünü alan çağdaş uygarlık yolunun yolcularıyız. Gücümüzü Büyük Önderimizin ideallerinden alıyoruz. Mustafa Kemal’i anlamak ve anlatmak işte bu ideallerden kopmadan bilimin ışığında yürümekle mümkün olacaktır. Bizler Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları olarak 60 yıldır Atatürk ilke ve inkılaplarının aydınlattığı yolda ilerleyen bir eğitim kurumu olarak Cumhuriyet’i sonsuza dek yaşayacağız ve yaşatacağız. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, fikir ve idealleriyle ölümsüz, hayatını milletine, vatanına adayan ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatan uğrunda canla başla çalışan, hayatlarını kaybeden kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Siz rahat uyuyun, Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. ” şeklinde devam etti.

GKV’DE GÖZ KAMAŞTIRAN ETKİNLİKLER DİKKAT ÇEKTİ

Cumhuriyetin kuruluşunun 100.yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende GKV Özel Okulları öğrencilerinin hazırladığı, Cumhuriyet'in Hikayesi, Cumhuriyet oratoryosu, 100. yıl jimnastik gösterisi, 100.Yıl Korosu, Anaokulu vals gösterisi Anaokulu Cumhuriyet korosu, lkokul Zeybek gösterisi ile son buldu. Coşkulu geçen kutlama etkinliklerinin hafta boyunca bir birinden farklı faaliyetlerle süreceği de açıklandı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.