Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tiryaki’den Karkamış için büyük projeler

Karkamış Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Bülent Tiryaki, projeleriyle ilgili konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 29.03.2024 16:24
Haber Güncellenme Tarihi: 29.03.2024 16:24
Kaynak: Haber Merkezi
guncelgazete.com
Tiryaki’den Karkamış için büyük projeler

Tiryaki, "Uzun yıllardır Kamu Bürokrasisi içinde yer alan, Karkamışlı biri olarak Karkamış’ın sorunlarını iyi biliyorum. Altyapı, ulaşım, bozuk yollarla köylerimizde, mahallerimizde sıkıntılarımız var. En önemlisi gençlerimizin istihdam sorunu var.  Gençlerin, çocukların rahatlıkla sosyalleşebileceği alanlarımız bulunmamakta. Kadınlarımızın, yaşlılarımızın yaşama dair talepleri var. Sorunların hepsine hâkimiz ve çözüm için de somut projelerle geliyoruz."

 "Halkımızın alt yapı ve üst yapı sorunu olmayan, sosyal donatı alanları ile huzur ve güven ortamı tesis edilmiş, daha yaşanabilir bir Karkamış hayaliyle yola çıktık. Hedefimiz, şehrimizde bugüne kadar görmezden gelinen sorunları çözerek halkın yüzünü güldüren belediyecilik örneği sergilemek. Bu hedef doğrultusunda ilçemiz için projelerimizi belirlerken kentlilik bilinciyle temel ihtiyaçları dikkate aldık."

Çözüm üreten, geleceği inşa eden, sağlık ve sosyal belediyecilik odaklı, halkımızın hayatını kolaylaştıran ve değer katan projeler üretmek için bütün bilgi birikimimizi ortaya koyduk.

Ciddi bir ekiple, Karkamış için gece gündüz demeden ürettiğimiz ihtiyaca yönelik projeleri hayata geçirmek üzere hazırız.

En büyük programımız ve projemiz ‘Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin ortaya koymuş olduğu anlayıştır. Bizim Belediyeciliğimiz “Herkes İçin Herkese Göre Belediyecilik olacaktır. Ayırmadan, Ayrışmadan Canla Başla Çalışacağız. Biz Kazanacağız ve Öyle bir kazanacağız ki, hiçbir Karkamışlı kaybetmeyecek.

Bizim şarkımızda Sevdamızda hayallerimiz de Karkamıştır. Karkamış için hayallerimizi umutlarımızı el birliğiyle Hep Birlikte Gerçeğe dönüştürmeye geliyoruz. Bu zafer yürüyüşünde, sizlerle ele ele, gönül gönüle olmaktan şeref duyarak, her yüreği kucaklayıp, bıkmadan, usanmadan, durmadan, düşmeden ve yılmadan çalışarak Cumhur İttifakı olarak 31 Mart'ta Karkamış halkının teveccühüne mazhar olmayı başaracağımıza inanıyorum.

Çıktığımız bu yolda, milletimizin "Yaparsa Cumhur İttifakı Yapar." inancına sonuna kadar sahip çıkacak; eğitimden istihdama, tarımdan sanayiye, Sağlıktan Turizme kadar her alanında beklentileri ve ihtiyaçları göz ardı etmeyecek, hep birlikte daha güçlü bir Karkamış için var gücümüzle çalıştık.

1 Nisan itibariyle Gelecek Seçimleri Değil, Gelecek Nesillerimizi düşünerek, Karkamış’ı örnek bir ilçe yapmak için gece gündüz demeden çalışacağız.

Bizim yönetimimizde en büyük destekçilerimizin halkımızın olacağına inancımız tamdır. Sayın Bakanımız Fatma Şahin’den Allah Razı Olsun. Sayın TBMM İdari Amirimiz, Ağabeyimiz Sermet Atay’dan, Kıymetli İl Başkanımız Mustafa Bozgeyik’ten Allah Razı olsun.  Desteklerini ve ilgilerini hiçbir zaman eksiltmediler. İnşallah kendilerinin hamiliğinde Gelecek Dönem Mutlu, Huzurlu Karkamış Ülkümüzü Cumhurun gücüyle gerçekleştirmek için Geliyoruz.

Daha yaşanabilir bir #Karkamış için hazırladığımız vizyon projelerimizden:

KAMEM Karkamış Meslek Edindirme Merkezi

 Mesleği olmayanlara meslek edindirmekle birlikte, mesleki becerilerini geliştirmek isteyenlerin istihdam edilebilirliğini artırmak amacıyla KAMEM Karkamış Meslek Edindirme Merkezi 'ni halkımızla buluşturacağız.

Karkamış Belediye Sosyal Tesisi

 Halkımızın aileleri ve sevdikleriyle birlikte ayrı bir keyif yaşayabileceği aynı zamanda ekonomik ve kaliteli hizmet anlayışıyla Karkamış Belediyesi Sosyal Tesisi 'mizi halkımızın kullanımına sunacağız.

Karkamış Gençlik Merkezi

Gençlerimizin beden ve ruh sağlıklarını korumak, sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek ilgi alanları doğrultusunda eğitimlerine katkı sağlamak ve beceri kazandırmak amacıyla Karkamış Gençlik Merkezi 'mizi Genç kardeşlerimize armağan edeceğiz.

Karkamış Organik Pazar

Karkamış İlçemizde üretilen organik ürünlerin ve el sanatları ürünlerinin satışının yapılacağı kapalı pazar alanını halkımızın hizmetine sunacağız.

Karkamış Karavan Park ve Kamp Alanı

Kamp ve Karavan turizmi yapan insanların ulaşım ve konaklama gibi gereksinimlerini karşılamak amacıyla oluşturacağımız alanda klasik seyahat ve tatil anlayışına alternatif oluşturarak karavan turizmi yapan tatilcilerimizi Karkamış İlçemizin eşsiz doğasıyla buluşturacağız.

Karkamış Halk Kütüphanesi

Karkamış halkının kitap okuma alışkanlığını sağlamak, yerleşimin merkezi haline gelmek ve sembolik bir mekân oluşturmak amacı ile Karkamış Halk Kütüphanesini Karkamışlı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.

Hoş Geldin Bebek Projesi

 Karkamış ilçemizde yeni doğan bebeklerimizin ailelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, onlar için hazırladığımız içerisinde temel ihtiyaçların olduğu yeni doğan bebek çantalarını ailelerimize hediye ederek destek olacağız.

Karkamış Kart

Karkamış Kart ile Gençlerimiz için oluşturacağımız Gençlik Merkezi içerisinde bulunan tüm hizmetlerden ve ücretsiz internetten yararlanacaklar.

Karkamış Kent Meydanı

Kafeler ve Yeşil Alanların Çoğunlukta olduğu her yaş grubuna hitap eden sosyal donatı alanları ile oluşturacağımız Kent meydanını halkımızla buluşturacağız.

Karkamış Stadı

Gençlerimizin spor faaliyetlerini yürüteceği Karkamış Stadını hizmetlerine sunacağız.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.